Завдяки підтримці Ярославського, "Металіст" прославився на європейському континенті своїми яскравими виступами в Лізі Європи, а український футбольний чемпіонат здобув інтригу
Заяви Олександра Ярославського можуть бути свідченням того, що екс-власник харківського "Металіста" не втратив інтересу до футболу. Такі висновки роблять лідери думок футбольного руху після суботнього відвідування Ярославським цього клубу матчу "Шахтар"-"Динамо", на колишній домашній арені "жовто-синіх" у Харкові.
У свою чергу експерти попереджають, що відродження ФК "Металіст" може виявитися складним, довгим і витратним процесом. Сайт Football.ua нагадує, що Олександр Ярославський, український бізнесмен, президент і засновник групи DCH, займався розвитком і управлінням ФК "Металіст" протягом семи років - з 2005 по 2012 рік: футбольні експерти та оглядачі відзначають, що розквіт "Металіста" був "зоряним часом" не тільки для харківського клубу, але і для українського футболу в цілому.
Завдяки підтримці Ярославського, ФК "Металіст" прославився на європейському континенті своїми яскравими виступами в Лізі Європи, а український футбольний чемпіонат здобув інтригу, став набагато яскравішим і насиченішим, коли харківському клубу вдалося стати третьою силою в одноманітному протистоянні двох найпотужніших клубів країни - київського "Динамо" і донецького "Шахтаря". Ярославському вперше вдалося створити команду в українському чемпіонаті, яка була прямим конкурентом українських топових клубів у боротьбі за лідерський титул.
"В Харків має повернутися "справжній" футбольний клуб "Металіст", - зазначає видання "Гордон".
Фани ФК "Металіст" також надихнулися несподіваним інтерв'ю Ярославського - це дає їм надію на відродження власного потужного футбольного клубу в Харкові.
"Після недавніх заяв про те, що найближчим часом він не збирається займатися футболом, це інтерв'ю досить несподіване. Невже дійсно з'явився реальний шанс на відродження?" - пише один з фанів клубу на форумі ФК "Металіст".
"Зуб даю - "Металісту" Ярославського бути.... Полюбасу, АВЯ поверне "Металіст", питання лише в часі...", - чекає інший користувач, який висловився на форумі ФК "Металіст".
"Пам'ять про той "Металісті" не просто жива, а, таке враження, міцніє з кожним днем сучасної убогості", - зазначив спортивний експерт Артем Франков.
Він попереджає, що відродження ФК "Металіст" буде справою складним і витратним.
"Головною проблемою були і залишаються борги "Металіста". Припустимо, що Ярославський зробив це - відродив клуб під своїм керівництвом. Як вирішувати проблему на кілька десятків мільйонів доларів? Взяти і вийняти їх з кишені? Думаю, ні - це зайва благодійність. Один з варіантів - заявити, що мова йде про нову юрособу, тому борги колишнього клубу до нього відношення не мають. Другий шлях - численні переговори про реструктуризацію або списання безнадійних заборгованостей в стилі "так ви отримаєте хоч щось". Важко, виснажливо – але більш-менш реально", - міркує Франків.
Економісти, тим не менш, обережні в оцінках.
"Вкладати інвестиції в купівлю проблемних активів, а тим більше малоліквідних, яким є стадіон "Металіст" з його інфраструктурою, було б дуже необачно. Мабуть, це все, що я можу сказати з цього приводу", - прокоментував ситуацію аналітик Інституту економічного Прогнозування НАН України Борис Боровський.
Відео з YouTube/ФК Металлист Харьков
Нагадаємо, Олександр Ярославський володів ФК "Металіст" до 2012 року, потім клуб перейшов близькому до екс-президента України Віктора Януковича бізнесмену Сергію Курченку. Після їх втечі з країни і зміни влади в 2014 році у клубу виникли фінансові проблеми, команда стала виступати все гірше, а в 2016 році була розформована, втративши місце в чемпіонаті країни. Згодом ФК "Металіст" за допомогою процедури спецконфискации був відібраний у Курченка і переданий на користь держави. Зараз його власником є Харківська обласна державна адміністрація. А домашній стадіон ФК "Металіст" став тимчасовою базою для ігор донецького "Шахтаря".