ru ua

Більше року в АТО: бійцям 6-ї хвилі не дають інформації про демобілізацію

Більше року в АТО: бійцям 6-ї хвилі не дають інформації про демобілізацію Фото: Українські бійці (flickr.com/photos/ministryofdefenceua)

Мобілізовані в шосту хвилю військовослужбовці, які вже відслужили більше року на фронті, зможуть повернутись додому не раніше середини осені. А можливо, і пізніше

Українські військові, які захищають Україну на Донбасі, вже більше року не бачили своїх рідних. Незважаючи на те, що про початок демобілізації Генштаб урочисто оголосив ще 24 серпня, бійцям не повідомляють жодної інформації про терміни повернення додому.

Доброго дня,мені цікаво може хтось мені відповість хоч цій сторінці колі буде демобілізація 6 хвилі. Хоча обіцяли це буде серпень - вересень?

Опубліковано Aleksei Demchuk 6 вересня 2016 р.

Як повідомили Styler військовослужбовці, мобілізовані під час шостої хвилі, що стартувала 18 червня і закінчилася 18 серпня 2015 року, багато з них вже переслужили більш, ніж два місяці.

"Сьому хвилю не оголошують, а нам сказали, що будемо сидіти до переможного кінця. Ми всі прекрасно розуміємо всю складність ситуації в країні, але можна поставитися до людей по-людськи, тим більше, що в основному всі мобілізовані - це добровольці, які при бажанні могли б в армію і не йти, як це зробило багато наших співгромадян (депутати, мажори, ледарі і т. д.)", - розповів один з бійців, який забажав зберегти анонімність.

Більше року в АТО: бійцям 6-ї хвилі не дають інформації про демобілізацію

Фото: Повідомлення від українського бійця (facebook.com)

За його словами, на всі дзвінки і звернення до Міноборони вони отримують однакову відповідь: указ про демобілізацію буде оголошено, коли його підпише Верховний Головнокомандувач, тобто президент Петро Порошенко.

"Хлопці втомилися, деморалізовані. І тут всі мовчать про те, коли буде демобілізація. У нас же свої плани...", - говорить інший військовослужбовець.

Як повідомили Styler в Генштабі ЗСУ, проект указу про демобілізацію військовослужбовців шостої хвилі все ще знаходиться на розгляді у президента. Жодної інформації про терміни підписання довгоочікуваного документа в штабі не мають.

Але навіть після оголошення указу про демобілізацію бійці не зможуть відразу ж покинути зону АТО і повернутися додому. З моменту підписання документа вони зобов'язані будуть відслужити ще два місяці.

А от сьома хвиля демобілізації, за словами секретаря РНБО Олександра турчинова, поки не планується. Вона буде оголошена лише в разі "серйозного загострення на фронті".

До речі, автор роману "Іловайськ" Євген Положій написав нову книгу про життя, війні і справедливості.