За його словами, за часів Київської Русі князі не носили бороду
Історик Олександр Алфьоров розповів про те, як зображення київських князів на українській гривні відрізняються від того, як ці постаті виглядали в реальності, передає hromadskeradio.org.
Дослідник звернув увагу на те, що для зображень на перших українських купюрах використали образи князів з вусами, які є більш реалістичними.
"На грошах необхідно було передати образ володаря і щоб цей образ став упізнаваним. Не варто говорити про зображення на банкнотах, як про портрет. На банкнотах маємо образи. Для зображень на перших українських купюрах перемогли образи державницької школи, сформованої закордоном. Володимира Великого малювали не бородатим, а вусатим і у візантійській царській короні. Це показувало цивілізаційний вибір Володимира щодо розвитку нашої держави", - говорить історик.
За його словами, справді, за часів Київської Русі князі не носили бороду.
Дослідник додав, що, коли Володимир Великий став святим, візантійська школа іконописання мала написати його портрет за образом візантійського святого, тобто бородатим.
Також Олександр розповів про зачіски князів.
"Зачісками ж мали голені голови з пасмом волосся. Це давня європейська лицарська традиція, воїни не дозволяли собі довгого волосся. Воно заважало під шоломом і з більшою ймовірністю у довгому волоссі могли завестися воші. Наголо голили рабів, тому воїни так не ходили, а мали чуби. Це було характерною відмінністю", - сказав історик.
За його словами, князі Київської Русі Володимир Великий та Ярослав Мудрий на теперішніх купюрах гривні подібні на московських князів.