ua en ru

У Британії з'явився серійний вбивця домашніх кішок

У Британії з'явився серійний вбивця домашніх кішок Фото: Розслідування вбивства кішок в Лондоні

Вбивцю тварин не можуть спіймати вже другий рік

У Великобританії поліція та зоозахисники другий рік намагаються спіймати серійного вбивцю кішок. На рахунку шкуродера вже більше 100 жертв в Лондоні та інших британських містах.

Корреспондент BBC Earth провів власне розслідування.

З кінця 2015 року по сліду одного з найбільш активних в історії вбивць домашніх тварин йдуть Дженкінс і Райзинг, - керівники організації під назвою "Група з порятунку та звільнення тварин Південного Норвуда" (SNARL).

Останки кішок часто знаходять на очах у всіх, в тому числі прямо під вікнами будинків

Слідчі знайшли трупи більш ніж 100 покалічених кішок - найчастіше з відрізаними головами або іншими частинами тіла.

Вони вважають, що всі ці злочини - справа рук однієї й тієї ж людини, який або вбиває кішок, або розчленяє знайдені трупи.

У грудні 2015 року на сторінках національної преси з'явилися повідомлення про вбивцю кішок, який скоює злочини на півдні Лондона та в інших містах, аж до Бірмінгема й Манчестера.

Благодійні організації по захисту тварин, такі як "Люди за етичне поводження з тваринами" (PETA) і Outpaced, запропонували винагороду в 10 тисяч фунтів стерлінгів за інформацію, яка привела б до затримання винного.

У вересні 2015 року місцева група з захисту домашніх тварин написала в Facebook про кішок, яких знаходили мертвими та покаліченими.

Це привернуло увагу Дженкінса, який опублікував повідомлення на сторінці SNARL і почав наводити довідки.

"Незабаром після цього ми з'ясували, що одну зниклу кішку знайшли на наступний день в декількох кварталах на тій же вулиці - замучена і знекровлена, вона лежала перед вхідними дверима", - згадує Дженкінс.

Через деякий час стало очевидним, що це типовий почерк вбивці. Останки кішок часто знаходять на очах у всіх, в тому числі прямо під вікнами будинків.

У жовтні в місцевій пресі опублікували ще одне попередження для власників домашніх тварин. SNARL отримав дзвінок від власника кішки на прізвисько Ембер, яка, як і попередня жертва, була знайдена обезголовленою.

"Голова була відрізана дуже акуратно, і господар запідозрив, що мова може йти про умисне вбивство. Він згадав, що бачив статтю в газеті, і зателефонував нам. Так ми виявили наш перший труп", - розповів Дженкінс.

За словами Дженкінс і Райзинг, спочатку всі їх спроби залучити допомогу поліції та Королівського товариства із запобігання жорстокому поводженню з тваринами (RSPCA) успіхом не увінчалися. Багато хто списували смерті кішок на напади лис, які водяться по всьому Лондону.

"Ми зрозуміли, що ніхто нічого не збирається робити", - каже Райзинг.

Партнери взяли розслідування в свої руки.

У Британії з'явився серійний вбивця домашніх кішокФото: У Британії розшукують тварин

Одержавши труп для дослідження і заручившись підтримкою власника Ембер, Дженкінс і Райзинг залучили знайомого ветеринара, який мав досвід судово-медичної експертизи.

"Він прийшов в жах від того, що побачив. За його словами, це абсолютно точно була не лисиця - ну хіба що лисиця носила із собою ніж", - згадує Дженкінс.

"Крім того, на трупі не було слідів слини", - додає Райзинг. Ветеринар прийшов до висновку, що кішку вбили ножем.

Партнери склали звіт про результати розтину, що допомогло їм привернути увагу поліції.

Інформація про розтин кішки потрапила на стіл сержанта кримінальної поліції Кройдона Ендрю Колліна. Той підійшов до справи з усією серйозністю, оскільки живодер може бути небезпечний і для людей.

З 170 трупів, які були знайдені SNARL та RSPCA за останній рік, 40, за даними розтину, однозначно були вбиті однією людиною.

Крім великої кількості трупів слідчих вразила широка географія розповсюдження вбивств.

Спочатку тіла знаходили тільки в Лондоні, але потім SNARL почав отримувати повідомлення з Мейдстоуна в графстві Кент, Бірмінгема в графстві Уест-Мідлендс, і, навіть, Манчестера та Шеффілда на півночі Англії.

До цих пір не вдалося знайти нікого, хто з'являвся на кількох місцях злочинів або більше одного разу був би зафіксований камерами спостереження в районі виявлення трупа кота.

Коллін сподівається, що коли-небудь ця справа буде розглядатися в Королівському суді, який займається серйозними кримінальними злочинами, і що злочинцю будуть пред'явлені звинувачення в усіх офіційно підтверджених вбивствах.

Однак, як відзначають Дженкінс і Райзинг, довести, що підозрюваний вбивав кішок, буде дуже важко.

Навіть, якщо вдасться висунути звинувачення у жорстокому поводженні з тваринами, у Великобританії подібні злочини караються максимальним терміном ув'язнення до 12 місяців.

Вбивця досі на волі. SNARL, RSPCA та поліція продовжують отримувати регулярні повідомлення про виявлення скалічених мертвих тварин.

До речі, в США врятували кота, який заріс кілограмами втоптаної вовни.