ua en ru

На Буковині священики побилися через перехід до ПЦУ

На Буковині священики побилися через перехід до ПЦУ Колаж: РБК-Україна

УПЦ МП не хоче втрачати контроль над церквами

У Чернівецькій області сьогодні, 2 березня, церковна громада села Бережонка Вижницького району проголосувала за перехід церкви святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова з підпорядкування колишньої УПЦ МП до Православної церкви України. Але збори громади закінчилися бійкою священиків. Про це повідомляє видання "Молодий буковинець".

Відомо, що на зборах релігійної громади були присутні 192 місцевих жителя села. Рішення за перехід було прийнято 164 голосами селян. "Проти" проголосували 18 осіб. При цьому "утрималося" 10 чоловік.

У той же час на збори привезли прихожан із сусідніх сіл Замостя, Мілієво, Коритно, які виступали проти переходу церкви до ПЦУ.

Священик церкви Іоанна Богослова отець Миколай під час зборів вдарив благочинного Вижницького району Іллю Кигницького, який отримав травми обличчя. Отець Миколай звинуватив його в тому, що він умисно підбурює людей і є розкольником.

Варто зазначити, що в церкві святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова в Бережонці колись багато років служив батько митрополита Онуфрія - протоієрей Володимир Іванович Березовський.

Це вже 14 на Буковині церковна громада, яка прийняла рішення про перехід до Православної церкви України.

Нагадаємо, що Єпіфаній назвав число парафій, які готові перейти в ПЦУ.

Ми також писали про те, що Константинополь відмовив у всеправославному обговоренні автокефалії ПЦУ.