ru ua

Бум авіаперельотів в Європу: українці б'ють всі рекорди

Бум авіаперельотів в Європу: українці б'ють всі рекорди Фото: Рейси з України (колаж РБК-Україна)

Авіаперельоти стають деталі популярнішими серед українців, каже експерт

На даний момент Україна демонструє одне з найбільших зростань ринку авіаперевезень на теренах Європи. Таку думку у коментарі для Styler висловив авіаційний експерт Богдан Долінце.

"У нас зростання щороку складає близько 20%, і така тенденція триває вже третій рік поспіль. Якщо подивитися на середні показники ЄС, то там зростання демонструється на рівні від 3 до 5%, і на цьому фоні можна вважати, що в Україні дійсно відбувається "бум" авіаперевезень", - каже він.

За його словами, у нас було значне падіння авіаперевезень 2014-2015 років. Але на сьогоднішній день, з одного боку, є відновлення втраченої частки ринку. З іншого – є тенденція не тільки відновлення, а і зростання, яке значно перевищує стандартну швидкість приросту ринку.

"Якщо говорити про прихід лоукостів, то тут є кілька складових. По-перше, питання попиту населення і візова лібералізація дозволили створити і оживити можливість роботи лоукост-перевізників на нашому ринку", - додає експерт.

Бум авіаперельотів в Європу: українці б'ють всі рекордиФото: Авіаперельоти стають все більш популярними у українців (iev.aero)

"Ще більший розвиток лоукост-перевезень можна буде спостерігати після підписання Угоди про спільний авіаційний простір, що значно спростить роботу авіаперевізникам і збільшить присутність на українському ринку іноземних лоукост-перевізників, - пояснює Богдан Долінце.

Також, на його думку, зіграло роль і зростання доходів українців.

"Безперечно, воно не таке суттєве, але є важливим. Є пряма кореляція між ВВП країни і кількістю громадян, які можуть собі дозволити купувати квитки на авіаперельоти. Разом з тим, зіграла роль візова лібералізація, адже зараз не потрібно очікувати місяць, проходячи всі процедури отримання візи, що раніше слугувало стримуючим фактором. Тепер рішення про переліт можна приймати фактично за тиждень. Тим більше, що часто лоукост-перевізники пропонують різноманітні акції та розпродажі квитків, які можна купити за доволі низькою ціною в переддень вильоту або в передсвяткові дні", - констатує він.

Нагадаємо, раніше експерт пояснив, як покращити якість перевезень пасажирів в Укрзалізниці.

Також стало відомо, як зростуть ціни на ліки у 2019 році в Україні.