ua en ru

"Бидло - це стан душі": активіст розповів про головну проблему на дорогах Києва

"Бидло - це стан душі": активіст розповів про головну проблему на дорогах Києва Фото: Автомобілі (yatsenyuk.org.ua)

У мережі розповіли про культуру водіння в столиці та як її змінити

У Києві мати автомобіль – означає їздити, не дотримуючись правил дорожнього руху. А дотримуватися їх стає неможливим. Таку думку висловив активіст Ілля Кенігштеин на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Він також пояснив, чому, на його думку, у столичних водіїв вузьке мислення.

"Давно хотів написати про культуру водіння в Києві. Я звичайно знаю, як це відбувається в інших містах, але в Києві ситуація дійшла до такого рівня, що мати автомобіль - означає їздити, не дотримуючись правил дорожнього руху. Тому що дотримуватися правил більше неможливо. Цьому сприяє все - розбиті дороги, відсутність розмітки, застиглі на роки ремонти, перекошені тротуари, заставлені автомобілями узбіччя, уздовж яких стоять мудаки, які миготять аварійкою, і багато іншого", - зазначив він.

"Але головним у всьому цьому є принцип нікому, ніколи і ні за яких обставин не поступатися. Ось ця нездатність ділитися - є ніщо інше, як вузькість мислення. Вузькість мислення - це коли на іподромі у коня вздовж морди ставлять шторки, щоб він дивився тільки вперед і не відволікався. Але це у коня. У людей по-іншому. Люди вдягають такі шторки собі на очі самостійно. Ось ці шторки - і є головний біч нашого суспільства", - підкреслив активіст.

"Давайте називати речі своїми іменами - їздити по нашим дорогам і завжди дотримуватися правил дорожнього руху - неможливо. Ми всі кожен день робимо правопорушення і знаємо про це. Принцип пересування на автомобілі в Києві базується на відомій теорії розбитих вікон, описує момент настання асоціальної поведінки та подальшого поширення її в суспільстві як епідемії. Якщо хтось розбив скло в будинку і ніхто не вставив нове, то незабаром в цьому будинку не залишиться жодного цілого вікна", - написав він.

"Явні ознаки безладу і недотримання людьми прийнятих норм поведінки провокують оточуючих також забувати про правила і поводитися як мудаки. У результаті виниклої ланцюгової реакції, принципи пересування в Києві вже давно перетворилися в цинічну насмішку над правилами людського співжиття", - упевнений блогер.

"Зграя мавп під час рейду за бананами поводиться куди більш цивілізованою. Як це змінити? Штрафами. Величезними, шокуючими, образливими штрафами. І невідворотністю покарання. Бидло треба жорстко карати, тому що ніякими закликами дотримуватися правил його переконати не можна. Тільки покарання через його больову точку - бабло", - підкреслив Кенигштеин.

"А взагалі, звичайно, це сумно. Вся ця нездатність адекватно оцінювати події навколо себе і змушувати себе змінюватися відповідно. З одного боку маємо унікальний соціальний феномен загальної єдності, що дозволяє більшістю змінити реальність навколо себе. З іншого боку маємо величезну кількість жлобів зі шторками на очах, які агресивно пожирають і переварюють всі ці досягнення", - переконаний активіст.

"Бидло - це не спосіб життя, це стан душі", - уклав він.

"Бидло - це стан душі": активіст розповів про головну проблему на дорогах Києва"Бидло - це стан душі": активіст розповів про головну проблему на дорогах Києва

Скріншот поста (facebook.com/kenigshtein)

У мережі більшість погодилися з активістом і його вирішенням проблеми.

"Повністю згодна. Культура водіння в Києві геть відсутня і буде формуватися лише в тому разі, якщо розмір штрафів за порушення буде як мінімум на рівні Дубайських! Так, занадто високі, але як ідеально працює система", - зазначила Тетяна Риліна.

"Бидло - це стан душі": активіст розповів про головну проблему на дорогах Києва"Бидло - це стан душі": активіст розповів про головну проблему на дорогах Києва"Бидло - це стан душі": активіст розповів про головну проблему на дорогах Києва"Бидло - це стан душі": активіст розповів про головну проблему на дорогах Києва"Бидло - це стан душі": активіст розповів про головну проблему на дорогах Києва

Скріншот коментарів (facebook.com/kenigshtein)

До речі, претендентка на "Міс Україна" проїхала на червоне світло.