ua en ru

У Чернівцях жителів стривожила старанна робота комунальних служб

У Чернівцях жителів стривожила старанна робота комунальних служб Фото: Чернівці (pixabay.com/SofiLayla)

Городяни злякалися миття вулиць

Мешканців міста Чернівці стривожило активне виконання своїх обов'язків міських комунальних служб. Про це повідомляє місцеве видання "Чернівецький промінь".

Мешканці кількох центральних вулиць запідозрили недобре, після того, як міські комунальні служби почали старанно виконувати свої обов'язки, а зокрема, кілька разів на день поливати вулиці водою.

Стривожені жителі вирішили, що в місті піднявся рівень радіації, так як іншого пояснення в них не знайшлося.

Начальник Чернівецького гідрометеоцентру Тетяна Негадайлова поспішила заспокоїти городян і повідомила, що рівень у межах норми і навіть нижче звичайних відміток.

"Але це зовсім не так. Рівень радіації, який щодоби вимірюємо на кількох стаціонарних постах, міститься у місті в межах норми. Вона становить 11-12 мікрорентген на годину, а, наприклад, 3 травня, незважаючи на спеку, яка нібито посилює радіацію, радіаційний фон був взагалі нижче - всього 10 мкр/год", - сказала Тетяна Негадайлова.

Останній раз підвищення цього рівня, за словами начальника гідрометцентру, був під час останнього похолодання в квітні. Тоді рівень піднявся трохи вище норми, до 15-16 мкр/год. і тримався на цій позначці всього дня.

Крім того, Негадайлова нагадала, що небезпечним вважається рівень 20-25 мкр/год.

"В кінці кінців, небезпечним вважається рівень 20-25 мкр/г. В цьому випадку повинні переходити на щогодинний режим радіаційних вимірювань, проте такий рівень у нас, на щастя, не відбувається", - додала вона.

Про спокійну радіаційну обстановку повідомила в. о. директора Чернівецького обласного лабораторного центру МОЗ України Наталія Гопко. І жодних повідомлень про необхідність більш жорсткого моніторингу ситуації з радіацією, за її словами, не було.

А підвищене миття вулиць пов'язано з тим, що в місті настала справжня літня спека.

До речі, жителі Полтавської області змушені готувати їжу на багатті.

Рекомендуємо подивитись: Що ви не знали про Чорнобильську катастрофу

Відео: video.rbc.ua