ua en ru

Чотири поради: експерти пояснили, як правильно сказати начальнику про своє звільнення

Чотири поради: експерти пояснили, як правильно сказати начальнику про своє звільнення Фото pixabay.com

Корисні поради, які можуть стати в нагоді кожному

У мережі дали поради про те, як правильно сказати начальнику, що ви звільняєтеся. Про це передає сайт Work.ua.

Автори статті звернули увагу, що один з найбільш складних і стресових моментів при зміні місця роботи — інформування нинішнього керівника про своє рішення. Наголошується, що ці правила допоможуть звільнитися з найменшими втратами для кар'єри і нервової системи.

Порада №1.

Про рішення про відхід керівник повинен дізнатись першим.

"І не з чуток, а від вас особисто. В іншому випадку начальник може стати серйозною перешкодою на шляху до безболісного відходу. Це по-перше. А по-друге, якщо впевненість у звільненні не стовідсоткова, а начальник візьми та запропонуй поліпшення умов або підвищення зарплати, від яких неможливо відмовитися, доведеться з повинною головою та натягнутою посмішкою розповідати, що ви передумали йти з улюбленої компанії", - зазначили у виданні.

Порада №2.

Треба говорити по суті і бути спокійним, не захоплюватися емоціями і вести себе як справжній дипломат. Якщо керівник наполягає, треба розповісти про причини звільнення.

"Поясніть, що отримали цікаву пропозицію — серйозніше посаду, вище зарплата. Або, можливо, втомилися їздити в офіс на інший кінець міста. А може втомилися від переробок і відчуваєте професійне вигорання", - говорять експерти.

Рекомендується говорити чесно, але делікатно, адже зайва відвертість може тільки посилити напругу в скрутному для обох сторін розмові.

Порада №3.

Варто подякувати керівника, висловити свою позитивну думку про фірму і про дружньому колективі.

"Постарайтеся виділити хороші якості як компанії, так і її співробітників. Але якщо ви не в захваті від старого місця роботи, обмежтеся вдячністю за співпрацю", - радять автори статті.

Порада №4.

Не варто забувати, що робота не закінчується з моменту того, як ви повідомили начальнику про звільнення. Потрібно обговорити з керівником дату звільнення, необхідність двотижневого відпрацювання або звільнення за згодою сторін.

"Пообіцяйте до останнього робочого дня сповна виконувати свої посадові обов'язки. Виконайте обіцянку. Так роблять професіонали. Потім попрощайтеся з колегами і пам'ятайте, що зміни — невід'ємний елемент кожної кар'єри. Навіть якщо ви залишаєте свого теперішнього роботодавця з радістю і полегшенням, не повідомляйте про це. Ще невідомо, можливо, ваші кар'єрні шляхи знову перетнуться", - підсумували у виданні.

Раніше волонтер з США розповіла, як вивчила за місяць українська мова.

Як пройшло 9 травня у парку Слави