У колекції селекціонера - кілограмові лимони
Українець виростив у звичайній теплиці під Києвом рідкісні екзотичні фрукти. Про це повідомляє "Сьогодні".
В невеликому селі Рожни, яке знаходиться у Київській області, всього в півгодини їзди від столиці, український селекціонер Анатолій Патій виростив диво-сад з екзотичними фруктами у звичайній теплиці.
У невеликих джунглях Анатолія Патія більше трьох десятків рідкісних рослин. Деякі з них потрапили у диво-сад з пробірки. Серед них є і дивовижні для українців фрукти: гуанабана, лічі, канистель і мушмула.
Пережити морози екзотичним рослинам допомагає теплиця-термос. Якщо на вулиці морозна, сонячна погода, то теплиця нагрівається до 20 градусів "вбираючи" сонячні промені. Якщо погода похмура – тропічний настрій створюють спеціальні економічні котли.
Анатолій Патій – селекціонер з 20-річним стажем. Він постійно експериментує і схрещує різні види рослин. В його арсеналі є ананаси-гіганти, які важать 15 кг, лимони, які важать 1 кг і особлива гордість – банан, висота якого 80 см.
"Я зрозумів, що треба склеювати клітини з допомогою лазера напівпровідникових. І в пробірках ми почали вирощувати ці рослини. Десять тисяч пробірок було використано для того, щоб зменшити банан з 3,5 до 2, потім до метра", – розповідає селекціонер Анатолій Патій.
За словами селекціонера, його головна мета – зробити так, щоб екзотичні фрукти можна було вирощувати вдома або на балконі. Анатолій Патій запевняє, що за його саджанцями може доглядати навіть дитина.
Самі прості в обслуговуванні виявилися ананаси – вони можуть обходитися без поливу до півроку. Лимонні дерева дають свої плоди 7 разів на рік, а ось бананове дерево дасть перший урожай лише через півроку. Але у банана є і інша корисна властивість – він збирає на свої рослини весь пил.
Анатолій Палій стверджує, що вся домашня екзотика в горщиках дуже корисна, навіть якщо не їсти її плоди.
"Ці рослини дуже корисні, вони виділяють флавоніди і фітонциди. І вбивають 99% хвороботворних бактерій. У кімнатних умовах вони підвищують працездатність, розширюють судини головного мозку. Плоди дуже цінні, виводять радіонукліди. Зв'язують важкі метали", – розповідає Анатолій Патій.
До речі, у Запоріжжі виріс екзотичний фрукт з рекордною вагою.