ua en ru

"Давно зрозуміли, що не потрібні Росії": волонтер-переселенка розповіла про життя земляків в окупації

"Давно зрозуміли, що не потрібні Росії": волонтер-переселенка розповіла про життя земляків в окупації Фото: колаж РБК-Україна

Колишні прихильники "русского міра" приїжджають до Станиці Луганської з печаткою пригніченості на обличчях

Мешканці тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської області, які в 2014 році вітали агресивну політику президента РФ Володимира Путіна по відношенню до України і раділи введення російських військ на Донбас, нині змінили свої погляди. Про це розповіла радниця голови Станично-Луганської районної адміністрації Наталія Журбенко (також відома як волонтерку Світла Свєтікова), передають "Факти".

Вона зазначила, що колишні прихильники "русского міра" приїжджають до Станиці Луганської з печаткою пригніченості на обличчях і винувато опускають очі, коли їх чемно вітають українські прикордонники.

"Ці люди давно зрозуміли, що не потрібні Росії", - говорить Журбенко.

"Свято вірю у те, що на окуповані території Донбасу повернеться Україна. Я постійно спілкуюся із земляками, які залишилися в окупації. Про свої поїздки на "велику землю" вони говорять: "З'їздила на інгаляцію українським повітрям", "Зв'яжемося, коли я буду на світлій стороні", "Побачимося на вільній землі"", - розповіла вона.

Велика кількістьорганізаторів псевдореферендуму, колишні українські держслужбовці та бойовики тихенько повернулися в свої будинки у звільнених містах і ховаються від правоохоронців.

"Вони прекрасно усвідомлюють, що перебувати тут їм набагато безпечніше, ніж там. Тут вони хоча б можуть розраховувати на адекватне правосуддя", - наголосила волонтерка.

Вона також розповіла про таку особливість - деякі жителі прифронтових територій і ті, хто недовго пробув в окупації, не особливо зацікавлені в якнайшвидшій інтеграції ОРДЛО до правовго поля України, оскільки зрозуміли, що "зараз можна заробити непогані бариші": "Господи, зроби так, щоб це і моїм онукам залишилося", - якось мимоволі почула я від однієї з мешканок околиці Станиці. Пенсіонерка молила Бога про продовження війни, яка особисто їй принесла достаток. Виявилося, що бабуся здає житло пенсійним "туристам", які мають мінімум 72 години перебувати на мирній території. Хто багатший, платить 150 гривень за ліжко за ніч та склянку чаю. Хто бідніший, влітку ночує на розкладачках у винограднику, а в якості оплати працює по будинку і в городі. В результаті будинок у пенсіонерки ідеально прибраний, а город ніби вищипано пінцетом. Щодня - із десяток клієнтів. Так що у багатьох жителів Станиці стабільний додатковий дохід".

Журбенко зазначила, що місця в черзі у Пенсійний фонд та соцзабез теж продаються: "До трьох тисяч гривень за місце. Зайняв чергу на трьох - ось вже і дев'ять тисяч за добу. Посадовці, які заробляють на переселенцях, - окрема тема..."

Далі вона розповіла, що щодня лінію розмежування близько Станиці перетинає 12 тисяч людей, в основному з метою заробітку.

"Коли міст через Сіверський Донець на п'ять днів закрили на ремонт, вулиці Станиці і ринок вмить спорожніли! Торговцям з ОРЛО вигідно привозити товар на мирну землю, незважаючи на те, що ціни в Станиці майже дорівнюють цінам там. Товар все одно розберуть, тому що в Станиці є банки, банкомати, зарплати і пенсії, словом, у людей є гроші. А в окупованому Луганську безробіття, зарплати і пенсії - копійчані", - розповіла вона і додала, що в Луганську у неї і у її дочки залишилися квартири.

"До моєї заселився эфэсбэшник, у доньці — працівник "прокуратури ЛНР". Без запрошення, зрозуміло", - сказала волонтер.

Раніше Styler писав про те, що відома українська письменниця Лариса Ніцой висловила думку, що влада могла б для українізації Донбасу після звільнення окупованих територій перейняти досвід Німеччини. На її думку, якийсь час мешканців тимчасово окупованих територій необхідно позбавити права участі у виборах.

Як повідомлялося раніше, на території окупованої частини Донбасу в селищі Геогиевка п'яні посиденьки бойовиків закінчилися тим, що один з терористів підірвав гранату в компанії товаришів по чарці.

Додамо, що в окупованих районах Донбасу серед населення зростає невдоволення способом розподілу і видачі російської гуманітарної допомоги.

Дивіться також:

Відео: РБК-Україна