День Гідності і Свободи: чи буде вихідний в цей день

STYLERLIFE        19.11.2016 - 10:00
Фото: День Гідності і Свободи в Україні (vesrda.gov.ua)
Фото: День Гідності і Свободи в Україні (vesrda.gov.ua)

День Гідності та Свободи в Україні - державне свято, яке щорічно відзначається 21 листопада

Свято на честь подій на Майдані в 2004 і 2013 рр. і важлива дата в історії країни - 21 листопада День Гідності та Свободи в Україні. Вихідний чи ні буде наступного понеділка для українців з нагоди свята, розповість Styler.

Чи будемо відпочивати 21 листопада - День Гідності та Свободи вихідний?

У 2016 році 21 листопада - День Гідності і Свободи українці відзначать втретє. Його дата була закріплена відповідним указом президента України від 13 листопада 2014 року.

День Гідності і Свободи - вихідний чи ні

Фото: День Гідності​​​​​​​ і Свободи - вихідний чи ні (slovoidilo.ua)

На честь мужніх громадян нашої країни, які боролися за європейське майбутнє і демократію під час Помаранчевої революції і Револючіі Гідності на державному рівні було прийнято рішення встановити свято - День Гідності і Свободи. В Україні вихідний в цей день, тим не менш, не передбачений. Згідно ст. 73 КЗпП, свято 21 листопада не входить до переліку офіційних неробочих днів для українців.

Однак, за указом президента Петра Порошенка №436 / 2016, в цьому році в містах країни з нагоди свята пройдуть урочисті культутрно-розважальні та меморіальні заходи. У День Гідності та Свободи в Україні вшанують пам'ять героїв Небесної сотні, воїнів АТО і всіх патріотів, які віддали свої життя в боротьбі за свободу територіальну цілісність нашої країни.

З історії свята

З 2005 року в Україні 22 листопада відзначався День Свободи, встановлений на честь річниці Помаранчевої революції, коли тичячі українців вийшли на Майдан, протестуючи проти фальсифікацій на президентських виборах. Згідно з даними ЦВК, президентом України повинен був стати Віктор Янукович. Організаторами протестних акцій були прихильники кандидата від опозиції - Віктора Ющенка.

Помаранчева революція 2004 року

Фото: Помаранчева революція 2004 року (uamodna.com)

За рішенням Верховного Суду результати другого туру виборів були визнані недійсними і в ході повторного голосування перемогу здобув Ющенко. Він і ініціював святкування Дня Свободи щорічно в день початку подій Помаранчевої Революції.

У 2011 році наступний президент України, Янукович, скасував свято в листопаді, і своїм указом об'єднав День Свободи і День Соборності, встановивши єдину дату святкування 22 січня.

День Гідності та Свободи в пам'ять про події на Майдані 2013-2014гг.

Фото: День Гідності та Свободи в пам'ять про події на Майдані 2013-2014гг. (tvc.ru)

21 листопада - День Гідності​​​​​​​ та Свободи в Україні був встановлений Петром Порошенко після Євромайдану, який почався в листопаді 2013 роки після прийняття Кабміном Азарова рішення про припинення підготовки до ратифікації угоди між Україною і Євросоюзом.

Саме 21 листопада почалися протести, і на Майдані з'явилися перші намети мітингувальників. А після 30 листопада, коли бійці "Беркута" побили активістів і студентів, кількість протестуючих зросла в сотні разів. Взимку на Євромайдані сталися криваві зіткнення, в результаті чого загинули мирні громадяни. Чинний президент Віктор Янукович після цього покинув територію України.

Верховною Радою було прийнято рішення про проведення дострокових виборів, на яких переміг Петро Порошенко. 27 червня 2014 року документ про ратифікацію угоди з ЄС було прийнято, а до річниці подій Євромайдану президент підписав указ про встановлення свята 21 листопада - День Гідності і Свободи.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top