ua en ru

День гідності і свободи: в мережі згадують початок Майдану

День гідності і свободи: в мережі згадують початок Майдану Фото: У мережі згадують початок Революції гідності (maidan.org.ua)

День гідності і свободи згадують журналісти, політики та очевидці подій на Майдані трирічної давності

В Україні 21 листопада відзначають День гідності і свободи в честь річниці початку протестів на Майдані Незалежності, які почалися в 2013 році і отримали назву Євромайдан, а потім Революція гідності.

День гідності і свободи є наступником свята Дня Свободи, який із 2005 по 2011 року відзначався 22 листопада на честь Помаранчевої революції. Зазначимо, що святкування Дня Свободи було скасовано указом Віктора Януковича.

Нагадаємо, саме в цей день 2013 року в Києві на Майдані Незалежності розпочалась масштабна акція протесту у відповідь на припинення урядом Миколи Азарова підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом. До акції протесту приєдналися активісти в інших містах. У ніч на 30 листопада 2013 року бійці спецпідрозділу "Беркут" почали силовий розгін протестуючих на Майдані. В результаті розгону були травмовані 84 активіста, у тому числі 17 студентів. Після цього протести набули масовий характер. Протести і сутички між силовиками та активістами тривали до лютого 2014 року. Після масового розстрілу беззбройних людей в центрі столиці тодішній президент Віктор Янукович втік у Росію. За офіційними даними в ході Революції гідності загинули 106 людей, більше 2 тисяч отримали поранення.

Пост з якого все почалося. #Євромайдан

Опубліковано hromadske.ua 20 листопад 2016 р.

Третю річницю Революції Гідності активно згадують в соціальних мережах. Активісти, політики і очевидці підводять підсумки Євромайдану.

"Майдан змінив моє життя повністю. Навіть після того що довелося пережити я -щасливий, що це трапилось, що Ми змінились. Майдан зробив мене вільним. Майдан навчив мене, що таке є сенс "громадянин". Революція гідності принесла свободу та незалежність Українцям. Перший раз в історії, справжню незалежність. Безмежна повага загиблим героям. Безмежна повага кожному хто брав участь в цій визвольній битві... Героям слава!" - написав у своєму Facebook активіст Геннадій Афанасьєв.

С годовщиной, друзья! Тут политики пытаются надеть свою вишенку на наш тортик, так я имею, что сказать. Майдан - это наш...

Опубліковано Daniel Kovzhun 21 листопад 2016 р.

3 года. Говорить ничего не хочу - всё очевидно. Майдан был, есть и будет для меня святым. А все, что происходило после победы, это уже совсем другая история.

Опубліковано Vlada Norskaya 21 листопад 2016 р.

З Днем Гідності та Свободи, українці! Разом ми довели - ми єдині у прагненні бути незалежними та жити в демократичній к...

Опубліковано Volodymyr Groysman 20 листопад 2016 р.

До речі, повний перелік заходів, які заплановані в столиці на 21 листопада, - у нас на Styler.