ua en ru

День пам'яті жертв депортації кримських татар: член Меджлісу поділився спогадами про жахливу трагедію

День пам'яті жертв депортації кримських татар: член Меджлісу поділився спогадами про жахливу трагедію Фото: Прапор кримських татар (facebook.com ayshe.umerova)

18 травня - День пам'яті жертв депортації кримських татар

18 травня в Україні та світі згадують жертв депортації і геноциду кримськотатарського народу. Також в цей день відзначають День боротьби за права кримськотатарського народу. Саме в цей день у 1944 році почалася депортація кримських татар до Середньої Азії. Член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв в ефірі 24 каналу поділився спогадами своєї сім'ї про цю трагедію.

"Ці події (депортація ккрымских татар) торкнулися і моєї родини, в тому числі і моїх батьків. Мою маму в шестирічному віці разом з моєю бабусею два місяці перевозили зі станції Курман в Ферганскую область", - розповів Эскендер.

Його бабуся згадували, що у вагонах, в яких вивозили крымскх татар, було настільки багато людей, що не вистачало повітря.

День пам'яті жертв депортації кримських татар: член Меджлісу поділився спогадами про жахливу трагедію

Фото: Депортированые кримські татари (facebook.com-taisia.pustotina)

Дітей спеціально піднімали вище, щоб подихали свіжим повітрям.

"Моя мати згадує, як побачила через вікно вагона квітує бузок і в цей момент їй здавалося, що вони проїжджали Україну", – зазначив Барієв.

Ескендер Барієв згадує розповіді мами про те, як помирали люди у вагонах і їх просто викидали, адже зберігати тіла померлих було заборонено. Також, за її словами, з вагонів не можна було навіть вийти і набрати води на станціях, адже люди боялися не встигнути, коли поїзд відправиться. Запізнилися просто розстрілювали.

"Моя бабуся була висококваліфікованим лікарем і саме тому вони не померли від голоду. У містах, куди їх депортували, не було лікарів і люди ходили до бабусі за допомогою і дякували їжею, – розповів член Меджлісу кримськотатарського народу.

Відео: Ескендер Барієв (24tv.ua)

Батьки Барієва змогли повернутися в Крим лише в кінці 80-х років.

Раніше Порошенко назвав депортацію кримських татар злочином радянського режиму.

Як пройшло 9 травня у парку Слави