ua en ru

День народження Ліни Костенко: кращі пісні на вірші великої поетеси

День народження Ліни Костенко: кращі пісні на вірші великої поетеси Ліна Костенко святкує день народження (колаж РБК-Україна)

Ліна Костенко 19 березня святкує день народження. З такої нагоди ми зібрали кращі пісні на слова культової української поетеси

Ліна Костенко святкує день народження 19 березня. Найпопулярнішій сучасній українській поетесі цього року виповнюється 89 років.

Її вірші занесені в шкільні підручники, артисти перетворюють їх у пісні, а велике слово Ліни Василівни - слово любові, надії, свободи - продовжує вести "шляхетними шляхами" усіх українців. Так, ім'я Ліни Костенко давно стало для всіх нас символом національної честі і гідності.

Культова українська письменниця-шістдесятниця каже, що "музика - це мова почуттів". Багато її вірші були покладені на музику талановитими авторами і отримали друге життя вже в образі композицій.

З нагоди дня народження Ліни Костенко Styler вирішив порадувати вас тими піснями на слова живої легенди, від яких мурашки біжать по шкірі.

Оксана Муха - Вечірнє Сонце

Відео: YouTube/MusicVideoUA

Jamala - Неандертальці

Відео: YouTube/Jamala Джамала

Димна Суміш - Зламані

У цій композиції звучить уривок з вірша Костенко "Сьоме небо".

Відео: YouTube/Димна Суміш

Фіолет - Спини Мене

Відео: YouTube/fiolet video

BRUTTO - Вечірнє Сонце

Відео: YouTube/BRUTTO NOSTRA

Нагадаємо, що Ліна Василівна Костенко була однією з перших і найпримітніших у плеяді молодих українських поетів, які виступили на рубежі 1950-1960-х років.

День Народження Ліни Костенко: топ-8 сучасних пісень на вірші великої поетеси

Ліна Костенко в молодості (фото: facebook.com/LinaKostenkoUkr)

Її книги "Над берегами вічної ріки", "Маруся Чурай", "Неповторність" стали небуденними явищами української поезії, а твори Костенко перекладено англійською, польською, білоруською, естонською, італійською, німецькою, італійською та французькою мовами.

Одна з найпопулярніших і сильних цитат Костенко звучить так: "Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову".

Раніше ми зібрали 10 сучасних пісень на слова великого Тараса Шевченка в честь його дня народження.