Про День захисника України, особливості цього свята та його історію - в матеріалі Styler.
14 жовтня відзначається День захисника України - свято мужності, честі, відваги та патріотизму. Про історію свята на честь українських вояків та чому його відзначають на Покрову, розповість Styler.
Сучасне свято 14 жовтня розпочали відзначати в Україні не так давно. Довгий час День захисника вітчизни за радянською традицією українці, як і більшість країн колишнього СРСР, відзначали 23 лютого. У 2014 році Петро Порошенко виступив з ініціативою встановлення іншої дати свята для вшанування українських військових. Офіційним вихідним День захисника України став з 2015 року, згідно з Указом президента №809 / 2014 і рішенням Верховної Ради про внесення змін до КЗпП.
У 2017 році вихідні з нагоди Дня захисника України триватимуть три безперервних дня, завдяки тому, що 14 жовтня потрапляє на суботу.
Варто зазначити, що дата для сучасного свята захисників була вибрана не випадково. Цей день є дуже символічним в українській історії і пов'язаний з козацькими традиціями часів Запорізької Січі.
Ще до офіційного прийняття рішення про встановлення дати святкування Дня захисника України, 14 жовтня відзначали День козацтва. Здавна козаки відомі як славні захисники України. Козацтво внесло вагомий внесок у становлення української державності.
До того ж, в православному церковному календарі 14 жовтня - свято Покрови Пресвятої Богородиці. У цей день згадують диво явища перед людьми Божої матері в Константинополі в 910 році. Діва Марії з'явилася в церкві, де люди молилися про порятунок міста від облоги. Вона зняла з голови покров і простягнула його над усіма, хто знаходився в храмі. Це врятувало візантійців, адже на ранок стало відомо, що сарацини відступили від міських стін.
Божа Матір з давніх-давен вважалася покровителькою козаків. На Січі на Покров влаштовували посвяту в козаки, а також проводили вибори старшин. На честь православного свята і була встановлена дата Дня козацтва.
Крім цього, 14 жовтня є днем заснування Української повстанської армії (УПА). В указі Української головної візвольної заради (УГВР) було вказано дату 14 жовтня 1942 року днем заснування УПА.
14 жовтня вітають тих, хто стояв на захисті Батьківщини, служив у Збройних силах України, брав участь в АТО, мужніх і відважних чоловіків, дії яких дозволяють відчувати себе під надійним захистом. Багато традицій свята пов'язані з козацькими розвагами. В цей день проходять турніри бойових мистецтв, показові виступи на Хортиці, сплави на чайках, танцювальні змагання з козацького гопака.
До Дня захисника України традиційно приурочені виставки військової техніки, церемонії покладання квітів до меморіалів, конференції, культурні проекти.