Народний депутат Мустафа Найєм три роки тому закликав українців вийти на центральну площу столиці відстоювати свої права
Мустафа Найєм підбив підсумки досягнень Майдану за три роки з початку його виникнення в листопаді 2013. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.
"Євромайдан ми самі назвали Революцій Гідності. Тому що головною вимогою тих, хто тоді вийшли був не хліб, а гідність та справедливість. У всіх сенсах цих слів, а не тільки у вигляді графіків, звітів і виступів про надої молока і врожаї зернових", - заявив він.
Депутат вважає найбільшою небезпекою, яка загрожує українцям, відродження тих цінностей, які культивувалися при Януковичі.
"Контрреволюція в повзуче відродження системи цінностей, яка три року тому привела до Евромайдану. Вона в тій атмосфері, яка зараз вирує у багатьох кабінетах, куди під прикриттям політичної даху стрімко повертаються і міцніють гієни, які знову почали забирати бізнес, сміятися в обличчя жертвам", – написав нардеп.
Найєм зазначив, що не бачить потреби в третьому Майдані проти нинішньої влади.
"Я не впевнений, що "всіх знести" і "знову на барикади" – це те, що нам допоможе, але у мене є стійке відчуття, що якщо все залишити як є, нас чекає справжня контрреволюція", – сказав депутат.
При цьому нардеп дав установку, що слід робити далі.
"Пора перестати шукати один в одного більмо, а побачити, хто по ту сторону. По-друге, перестати істерити і почати об'єднуватися. Відкинути те, що нас роз'єднує і залишатися поруч. По-третє, вчитися. Тепер треба вчитися в системі, поза її, поруч, де завгодно і як завгодно – у тих, хто знає, вміє слухати і чути. У нас не було можливості це робити раніше. Тому що в основі багатьох наших невдач – провали наївних і щирих, які програють від нестачі знань і досвіду. По-четверте, згадати слово "служити". Воно дуже просте, але його швидко забуваєш. Особливо, коли страшне позаду, і почалася гонка за результатом, коли адреналін і успіх. І найголовніше: не втрачати адекватність. Здоровий скепсис та іронія куди краще вічної "зради", – написав Найєм.
"Я тільки знаю, що думати зараз було б правильніше про країну, і що це набагато складніше, ніж хворіти своїми амбіціями. Як це зробити? Спробувати трохи зазирнути за горизонт і згадати, що три роки тому тільки це нас і врятувало. Як говорив Єжи Лец, "пологи — болючий процес, особливо, якщо людина народжує сама себе, та ще в зрілому віці", - підсумував народний депутат.
Нагадаємо, в Івано-Франківську відкрили стіну пам'яті героїв Небесної сотні.