ua en ru

Без їжі, житла і роботи: в мережі розповіли історію хлопця з ДЦП, що опинився в біді

Без їжі, житла і роботи: в мережі розповіли історію хлопця з ДЦП, що опинився в біді Фото: Роман Кисляк (facebook/Олена Кулігіна)

Щоб не зійти з розуму, Рома годинами вивчає вулиці столиці

Роман Кисляк, хлопець з ДЦП, який став відомий завдяки своїй зустрічі з Мариною Порошенко, після влаштованого в мережі флешмобу #накавуздругом, опинився в дуже непростій життєвій ситуації. Про це пише журналіст Олена Шкарпова на своїй сторінці в Facebook.

"Він зараз один у Києві. Без роботи. Яку шукає вже півроку. Він хороший водій з 15-річним стажем, вивозив людей з Донецька. Але немає машини: продав, купив батькам землю", - написала Шкарпова.

Без їжі, житла і роботи: в мережі розповіли історію хлопця з ДЦП, що опинився в біді

Скріншот поста (facebook.com/e.shkarpova)

Останні півроку Рома живе у Києві, звідки переїхав зі Львова. Безуспішно намагається знайти роботу. Але з-за страшного діагнозу ДЦП його не хочуть наймати. Ні те, що у нього прекрасний 15-річний стаж за кермом, ні його заслуги під час вивезення людей з АТО в 2014 році, ніяк не допомагають.

Рома Кисляк народився в Макіївці, в сім'ї шахтаря. Йому поставили діагноз ДЦП не відразу, а лише коли помітили, що він відстає в розвитку. Спочатку йому дали третю групу інвалідності, яку потрібно підтверджувати щороку. Потім виправили на другу, яка не дає права їздити на машині без ручного управління. Але все ж, Рома здав на права.

Спочатку підробляв на батьківському автомобілі, потім на зібрані гроші зміг купити старенький "опель". У 2014 році був учасників Донецького Евромайдана.

Коли почалася війна, Рома допомагав вивозити людей зі Сніжного, Дебальцевого та інших міст Донецької області. З автомобілем йому тоді допомогли донецькі пастори, які знайшли для цих цілей стареньку "Таврію".

Два рази Рому затримували, і побоюючись в'язниці, він поїхав у Львів. Свою першу машину йому довелося продати, щоб сплатити борги. Львівські священики допомогли Кисляку зібрати гроші на нову машину. Так Рома став львівським таксистом.

Через три роки йому довелося продати машину, щоб допомогти своїм батькам. Після цього, Рома переїхав у Київ. Отримує мінімальну пенсію у 1200 гривень, яка йде на оплату хостелу і харчування, і мріє про гарну роботу.

Після історії зі львівським кафе і зустріччю з Мариною Порошенко, Рому впізнають на вулицях. Іноді пропонує почастувати їжею, а одного разу, незнайомий чоловік запропонував йому покататися за кермом своєї машини.

Хлопець просив допомоги з пошуком роботи навіть у фонді Марини Порошенко, але й там йому не змогли допомогти.

"Ходив по церквах, просився в їх готелі, за гроші мене не беруть ! Півроку дзвоню до ФОНДУ МАРИНИ ПОРОШЕНКА з приводу роботи - безрезультатно!"- написав Рома.

Без їжі, житла і роботи: в мережі розповіли історію хлопця з ДЦП, що опинився в бідіБез їжі, житла і роботи: в мережі розповіли історію хлопця з ДЦП, що опинився в біді

Скріншот поста( facebook.com/roma.kyslya)

Нагадаємо, півтора роки тому Рома Кисляк став відомий з-за того, що Марина Порошенко запросила хворого на ДЦП, якого вигнали з ресторану, випити з нею кави.