Одеса залишається без доступної медичної допомоги, кожен день втрачаючи життя городян
Звільнений Міністерством охорони здоров'я екс-ректор Одеського медуніверситету на вибори нового ректора зробив ставку на начальника міського департаменту охорони здоров'я Олену Якименко. Про це повідомляє "Справжня Варта", аналізуючи схеми муніципально-приватного партнерства в одеській медицині.
У матеріалі наголошується, що найчастіше одеські міські лікарні сучасного діагностичного обладнання не мають, а городяни змушені платити за необхідні аналізи приватним компаніям з власної кишені. При цьому нерідко ці ж приватні компанії орендують площі міських лікарень під діагностичні центри буквально за копійки.
Як повідомляє лікар-кардіолог міської клінічної лікарні №3 Борис Голобородько, серцево-судинна патологія залишається однією з головних причин смертності в Україні. Досить великі показники захворюваності ішемічною хворобою серця фіксуються саме в Одесі. За словами Голобородька, поки лікарня допомагає хворим на гострий інфаркт міокарда у співпраці з комерційною структурою. Самостійно лікувати цю категорію громадян міські лікарні Одеси не можуть, адже не закуплено необхідне обладнання, а саме - ангіограф.
Місто закуповує дані медичні послуги в ТОВ "Свята Катерина-Одеса", витрачаючи на ці цілі величезні гроші. Наприклад, у відповіді на запит видання одеський міський департамент охорони здоров'я повідомив про те, що з 2016 року в рамках міської програми було направлено мільйони бюджетних коштів на закупівлю невідкладної діагностичної допомоги при гострому коронарному синдромі. Так, у 2016 році було виділено 4 млн грн, минулого року - 14 млн грн, в цьому - вже 14,6 млн.
ОНМедУ (фото: wikipedia.org/Investigatio)
Одночасно міністерство охорони здоров'я, зазначає Голобородько, з метою збереження життя та надання ефективної медичної допомоги хворим на гострий інфаркт міокарда запровадило програму закупівлі ангіографів. За умовами програми, половину вартості цього обладнання платить держава, половину - місцевий бюджет. Таким чином Україні буде розширюватися регіональна реперфузійна мережа. При цьому держава також бере на себе закупівлю матеріалів для ангіографа та підготовку кадрів для роботи з обладнанням. Вартість пристрою становить приблизно до 25 млн грн, тобто місто має виділити лише приблизно 12 млн. Але Одеса не бере участь у програмі, спрямовуючи бюджетні кошти приватної компанії "Свята Катерина-Одеса".
Новопризначена керівник одеського міського департаменту охорони здоров'я Олена Якименко розповіла ЗМІ, що нічого про державну програму не знає, і місту вигідно зараз купувати медичні послуги у приватних центрів. На питання, чи планує місто таки придбати ангіограф, Якименко відповіла, що поки до цього не дійшло.
ЗМІ пише, що ТОВ "Свята Катерина-Одеса" має міцні зв'язки з одеськими владою. Так, згідно з даними аналітичної системи YouControl, перелік засновників входить батько депутата від мерської партії "Довіряй справам" Вадима Іоргачова Дмитро, який також володіє компанією "Одескабель".
Також у засновників ТОВ "Свята Катерина-Одеса" родич депутата від партії "Довіряй справам", яка має більшість у міській раді цього скликання, Людмили Сєбової - Денис Сєбов. Регулярно отримуючи мільйони з бюджету, фірма має статутний капітал лише 16 500 грн.
"Аналогічна ситуація склалася з закупівлею апаратів магнітно-резонансної томографії або комп'ютерної томографії - місто не має власного обладнання, а спрямовує бюджетні мільйони на приватні структури. І чому, на думку міських депутатів і чиновників, Одесі вигідно витрачати гроші не на придбання власних медичних приладів, а віддавати їх приватним компаніям, у яких міцні зв'язки саме з представниками влади міста. Ніхто в цьому чомусь не бачить конфлікту інтересів. А Одеса залишається без доступної медичної допомоги, кожен день втрачаючи життя городян", - зазначає сайт "Блогер".
Між тим, голову міського департаменту охорони здоров'я протягом серпня можна було зустріти на робочому місці нечасто. За словами співробітників департаменту, Олена Якименко останнім часом "не вилазить з Києва, навіть всі документи і розпорядження підписує її заступник". Сама ж вона, як стверджують у департаменті, випрошує для себе "зелене світло" на ректорські гонки.
"Якименко бере відрядження, нібито, для відпрацювання механізму реалізації міськздравом медичної реформи, а сама - в кулуарах парламенту та МОЗ просить підтримати її кандидатуру на виборах ректора Медіна говорить: "З Запорожаном все узгоджено", - повідомило виданню "Справжня Варта" джерело в Комісії з охорони здоров'я ВР, додавши, що її кілька разів бачили за останній місяць тут
Нагадаємо, що в Одеському медуніверситеті виявили порушення фінансової дисципліни на загальну суму понад 27 млн грн.