ua en ru

Експерти назвали одну з причини поганого знання англійської в українських школярів

Експерти назвали одну з причини поганого знання англійської в українських школярів Фото: РБК-Україна

Батьки і вчителі купують іноземні підручники, щоб забезпечити гідне знання іноземної мови

Багато українських школярів погано володіють іноземною мовою, хоча в школі у них може бути три - чотири уроки на тиждень. Однією з причин є навчальні матеріали, якими держава забезпечує учнів. Таку думку висловили експерти, повідомляє видання "Експрес".

Незалежні експерти вважають, що оволодіти, наприклад, англійською мовою, користуючись такими підручниками, неможливо.

Такої точки зору дотримуються і батьки школярів, і їхні вчителі. У багатьох школах у вересні батьки купують дітям інші навчальні матеріали для іноземної мови. У більшості випадків перевагу надають підручниками британських видавництв.

Батьки часто здають гроші на необхідні книги і зошити.

Наприклад, мама двох школярок Євгенія дає кошти на відповідні навчальні матеріали, щоб її діти добре володіли іноземною мовою. Щорічно вона витрачає близько 300 гривень на книгу, зошит і диск.

"Шкільні підручники написані за застарілою методикою. Треба освоювати сучасну мову, нові слова. Оксфордська методика нам підходить, тому купуємо спеціалізовані підручники. Правда, вони дорогі. Тому для того, щоб здешевити, беремо дітям копії, а не повнокольорові видання", - зазначила Євгенія.

"Ми теж купили комплект на півтора року за 360 гривень. Державні підручники просто жахливі! Наша школа вже років 15 вчиться лише за британськими. Всі батьки "за", - розповіла Уляна Ковлига.

Мешканка Дніпропетровської області Світлана Павлюшок, у якої двоє дітей навчаються в школі №5 у Павлограді, скаржиться, що фінансово дуже важко забезпечити двом дітям навчальні матеріали.

"У нас дуже люблять збирати гроші - в тому числі і на вивчення англійської. На навчальні матеріали витратили приблизно 450 гривень, я не проти, щоб дитина якісно вивчала іноземну мову, проте фінансово "потягнути" двох школярів - дуже важко", - розповіла Світлана.

У виданні зазначили, що на думку експертів, рекомендовані МОН шкільні підручники - неякісні і не можуть забезпечити дитині повноцінне володіння мовою.

Деякі педагоги знаходять вихід з подібної ситуації без купівлі книг і зошитів.

"Мої учні не купували британські комплекти. Я переконана, що велику роль відіграє методика викладання", - розповіла вчителька англійської Ірина Василик з Львівської області.

"У мене на заняттях діти постійно слухають аудіозаписи, ми розбираємо тексти пісень їх улюблених англомовних виконавців, вони пишуть твори про те, що їм дійсно подобається. Така англійська - цікава і легко вивчається", - вважає вона.

Батьки дітей також зауважують, що не завжди саме підручник визначає ефективність вивчення мови. Багато що залежить від бажання учня та компетентності вчителя.

Своїм досвідом вивчення мови по книзі поділилася колишня школярка Христина.

"Пам'ятаю, вчителька просто нахабно вимагала придбати оксфордські книги в 9-му класі. Батьки купили. На закінчення року - всього 18 вивчених сторінок!" – обурилася вона.

"Вчителька не могла розібратися в підручнику - на одному розвороті ми могли зависнути на два-три тижні. А робочий зошит - це взагалі окрема історія. Вчителька перевіряла домашнє завдання з книжки з відповідями, бо сама не розуміла, що до чого. Тому 450 гривень - на вітер", - додала Христина.

Раніше експерти розповіли, як справлятися з агресією в школах.

Нагадаємо, названі імена топ-10 кращих вчителів України.

До речі, вчені з'ясували, від чого залежить успішність дитини.

Як діти зустрічають початок навчального року (відео: STYLER.rbc.ua)