Найбільше уряду не вистачає кваліфікованих юристів, економістів і комунікаторів
Сучасні держслужбовці повинні бути готові працювати понаднормово і отримувати низькі зарплати. Про це заявила радник міністра економічного розвитку і торгівлі, HR-координатор Світлана Котляревська.
"Ми - люди бізнесу, працюємо не за графіком, а скільки треба. У Кабмін ми прийшли працювати не на процес з 9:00 до 18:00, а заради реформ. Це як Майдан. Він повинен був мати кінцевий результат, на який усі сподівалися", - сказала експерт в інтерв'ю "Фактами ICTV".
На думку Котляревської, раніше держслужба була здебільшого "перепусткою до корупційних схем". Однак після Майдану робота в Кабміні стала престижною і отримала благородну місію - реформування держави.
Котляревська також зазначила, що старим кадрам Кабміну пропонують отримати бізнес-освіту, заохочують вивчати англійську та знайомлять з онлайн-курсами, але переформатуватися вдається далеко не всім.
"З деякими чиновниками просто доводиться прощатися, їх не змінити. Але значна їх частина готова змінюватися при умові, що будуть нові цілі, нові підходи, нові методи оцінки роботи", - запевнила експерт.
Тих, хто хоче долучитися до реформування України, Котляревська попереджає: вільного робочого графіка очікувати не варто, хіба що на базі волонтерства. Що стосується грошей, то HR-координатор не приховує - зарплати невисокі.
"Так, є велика фінансова проблема, на жаль, зараз маємо дуже низьку компенсацію для службовців. Але в цьому питанні можливі зрушення вже найближчим часом, з прийняттям законодавчих змін. Крім того, тимчасовим рішенням цієї проблеми є створення проектних офісів", - пояснила Котляревська.
За її словами, в міністерстві "давно пройшла епоха "кумівства". Тепер тут шукають якісних фахівців з вищою освітою.
"Зараз ми відкриваємо нові можливості людям, охочим долучитися до роботи на держслужбі. Якщо раніше це було неможливо, або можливість будувати кар'єру закінчувалися на стартових позиціях, то зараз все інакше", - запевнила радник.
Тим, у кого є бажання долучитися до розвитку країни, Котляревська радить писати в Facebook їй або Максиму Нефедову.
До речі, в Києві завдяки ProZorro вдалося заощадити на закупівлі 91% держкоштів.