Каплицю біля фундаменту унікальної церкви збудували незаконно, ваажають активісти
9 лютого у Українському кризовому медіа-центрі зібрались активісти, адвокати та керівництво Національного історичного Музею, щоб прояснити ситуацію, яка виникла навколо споруди біля фундаменту унікальної Десятинної церкви.
Раніше Шевченківський райсуд Києва арештував двох підозрюваних у спробі підпалу споруду УПЦ МП, яка стоїть прямо біля фундаменту Десятинної церкви в Києві. Через кілька днів архітекторів відпустили на поруки народних депутатів.
Випадок набув широкого резонансу: на захист архітекторів виступили тисячі киян.
Експерти вважають, що "МАФ" УПЦ, який знаходиться поряд із унікальним об’єктом ЮНЕСКО – фундаментом Десятинної церкви, встановлений незаконно.
Зараз керівництво Національного історичного Музею, поряд із яким знаходиться каплиця УПЦ московського патріархату, разом із небайдужими збирає документи, які б лягли в основу позову до суду. Втім, нічого не заважає подати до суду й іншим активістам чи інстанціям, додають вони.
Архітектор Олексій Шемотюк, який нещодавно був звільнений на поруки, вважає факт будівництва споруди московським патріархатом прямою агресією Росії.
"Бездіяльність органів влади призвела до жахливого факту присвоєння історичної спадщини Російською Федерацією. Це те, що робиться руками ФСБ через московський патріархат державою-агресором. Причому робиться досить цинічним підлим шляхом - через релігійні канали. Наша держава вже багато років не мала потужної власної позиції щодо незаконних дій по виникненню споруд московського патріархату. Це стосується багатьох ділянок Києва. У "Московії" є певна задача -забирати важливі історичні, культурні і сакральні місця свій вплив", - підкреслив він.
Він нагадав: факт будівництва на цій територій будь-якої споруди суперечить міжнародним зобов'язанням яке взяла на себе Україна при підписані конвенції ЮНЕСКО, адже будь-яке будівництво біля таких об’єктів заборонене.
Другий архітектор, Олександр Горбань, висловив подяку активістам, які стали на захист закону і виступають проти забудови унікальної території, де будь-яке будівництво заборонене не тільки українськими законами, а й міжнародними нормами.
"За ці дні стало зрозуміло, що тема дуже болюча. Позицію, яку займає Московський патріархат, я сприймаю як пряму агресію Російської Федерації. Це анексія нашої історії, наших історико-культурних територій. Я так це сприймаю", - підкреслив він.
Він нагадав, що разом з активістами і далі буде привертати увагу до дій УПЦ МП й вирішуватиме проблему з "МАФом" виключно у законному полі.
Нагадаємо, у Києві пройшла акція "Свободу архітекторам".
Також стало відомо, що суд відпустив на поруки підозрюваних у підпалі каплиці УПЦ МП.