"Це якийсь табір часів нацистської Німеччини!": колишній в'язень "ЛНР" розповів про жахи в'язниці

"Це якийсь табір часів нацистської Німеччини!": колишній в'язень "ЛНР" розповів про жахи в'язниці
Фото: Теймураз Нихотін (Колаж РБК-Україна)

Оплата роботи - дві сигарети на день

Колишній в'язень "ЛНР" розповів про те, як живуть ув'язнені в тюрмах на окупованих територіях. Про це пише журнал "Новий час".

Мешканці колоній і в'язниць, що знаходяться на території ОРДЛО перетворилися практично на безкоштовних рабів, які працюють на багатомільйонну індустрію.

Один з колишніх ув'язнених, Теймураз Нихотін, який зміг вирватися з колонії в Луганській області розповів про те, як бойовики "ЛНР" заробляють гроші на зеках.

За законами України Ніхотина повинні були випустити ще більше року тому, але адміністрація колонії силою утримувала чоловіка в ув'язненні.

“Майже всіх змушують працювати і отримують на зеках величезні гроші. Це якийсь табір часів нацистської Німеччини!", - обурюється Нихотін.

Як сказано у звіті Східної правозахисної групи, на території "ЛНР", у в'язницях і колоніях відбувають покарання близько 5 тисяч осіб. І у кожного третього вже закінчився термін, але їх не випускають на свободу, так як ці люди стали робочою силою для місцевої "влади".

Є інформація про те, що в "ЛНР" створили структуру з гучною назвою Державне унітарне підприємство виправних колоній, в яку увійшли дев'ять колоній, які знаходяться на окупованій території Луганської області.

Це підприємство використовує зеків для виробництва безлічі товарів – від меблів до шлакоблоків.

Голова Східної правозахисної групи Павло Лисянський вважає, що обороти продукції, виробленої ув'язненими досягає $ 3,5 млн. в рік.

Ще один ув'язнений, Віталій, розповів, що тим, хто відмовляється працювати на бойовиків, ламають частини тіла і показово б'ють.

"У луганських зонах зараз встановлені нелюдські закони і правила побуту: тим, хто не хоче працювати, ламають руки і ребра, показово б'ють на очах у всіх, виводять на мороз, роздягають і інше", - розповів Віталій.

Зарплата ув'язнених за рабську працю становить дві цигарки на день.

Відомо також, що працю ув'язнених використовують і у "ДНР".

На думку Лисянського, подібна ситуація стала можливою через те, що українська влада не змогла вивезти із зони АТО всі колонії. Пощастило тільки одній жіночій в'язниці.

Вирватися з цього пекла можуть лише одиниці.

Теймураза Нихотіна змогли звільнити з допомогою правозахисників і представників іноземних посольств, а сам Нихотін стверджує, що майже всі в'язні хочуть в Україну.

"Там, в "ЛНР", ставлення до людей, як до скотів. Та вирватися із зони можна тільки дивом", — підсумовує він.

Нагадаємо, українець розповів, як його катували в Росії.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся