Англійка впевнена, що РФ нищить українську націю
Англійська фотограф Самара Пірс, яка приїхала в Україну, щоб представити виставку своїх колажів з книги-фотоальбому "Маски Голодомору", вважає, що політика Путіна дуже нагадує події 1932-1933 років. Вона розповіла, що надихнуло її на створення свого проекту, передає "Крим.Реалії".
"У 2012 році я отримала від своїх родичів той самий фотоапарат Leica, яким користувався мій прадід Олександр Вінербергер. Бабуся розповіла, що прадіду вдалося зафіксувати факт Голодомору в 1933 році в Харкові, але в сім'ї не знали деталей про це. Я почала сама досліджувати цю тему, тому що теж нічого не знала про Україну. Мої знання обмежувалися російської і німецької історією. Ми ніколи не порушували цю тему в сім'ї. Я не думала, що ми взагалі маємо зв'язок з Україною, крім як вибух на Чорнобильській АЕС", - розповіла Самара.
Також англійка сказала, чому саме зараз приїхала в Україну зі своєю виставкою.
"В Англії про війну в Україні не говорять. Ми не маємо ніякої інформації на телебаченні. Так, у світі відбувається багато речей ‒ десь трапляються війни, конфлікти, і не все можливо обговорювати кожен день. Але ми, європейці, повинні про це говорити ‒ це не історія, це наше життя сьогодні. Іншим способом впливу та повідомлення інформації є мистецтво. Тому я вирішила поїхати на Донбас, де фотографувала занедбані будинки і спілкувалася з місцевими. Я не схвалюю дії Росії. Але вони ненавидять, коли їх дії документують, тому що це зменшує силу їх пропаганди", - зазначила вона.
Фотограф бачить схожість Голодомору з політикою РФ по відношенню до України.
"До війни, як я розумію, були спроби знищити українську мову в Україні. Мені здається, саме звідти все і почалося. Люди просто хотіли говорити на рідній мові, вони не хотіли змінюватися і переходити на російську назавжди. Звичайно, Росія буде робити все, що їй заманеться. Вона погіршила ситуацію, забравши Крим, і на цьому не зупинилася. Це все дуже нагадує Голодомор: колективізація, спроби тиску на українців, конфіскація всього, що вони мали ‒ культури і землі. І це саме те, чого так же позбавив їх Путін. І те, як до нього ставляться, нагадує мені Сталіна. Це ‒ не свобода, не життя. Всі повинні мати власну культуру, мову, землю, і ніхто не повинен перебувати під тиском тільки тому, що їх сусід хоче цього", - резюмувала Самара Пірс.
Читайте також експерт попередив про небезпеку масового виїзду населення за кордон.