Артист нагадав, що світ поважає тих, хто домінує
Українське суспільство налаштоване на відчай, плач, сум, пошуки винних, але не налаштоване на відновлення сил і розвиток. Таку думку висловив відомий український музикант і громадський діяч Олег Скрипка в інтерв'ю газеті "Високий Замок".
Зокрема, музикант прокоментував слова, сказані ним в одному з інтерв'ю, про те, що "на наших очах зникає українська нація".
"У 2014-му, після Революції гідності, я думав: от тепер життя в Україні налагодиться. Пам’ятаю, прийшов з родиною на Майдан. Хотів допомогти пораненим коштами. Було багато скриньок для допомоги сім’ям загиблих, а для поранених - жодної.", - згадав Скрипка.
"Наше суспільство налаштоване на розпач, плач, журбу, пошуки винних. Ми не настроєні на відновлення сил і розвиток. Суспільство треба морально оздоровити. Коли маєш добру ініціативу і бажання щось зробити, мало хто зголошується тебе підтримати і допомогти. Перша думка: прагнеш загребти гроші. Люди не вірять у щирість. Займаються критиканством, а отже, заважають працювати. Це - наша слабкість. ", - зазначив музикант.
Відео з YouTube/Країна Мрій
За словами артиста, світ поважає тих, хто домінує.
"Заздрять і ставлять бар’єри тим, у кому відчувають слабинку. Таку державу, як Америка, багато хто ненавидить, але поважає. Японці і свою культуру розвивають, і світовими цікавляться. Французи відкриті до англійської, іспанської, португальської мов, але у них нема проблем з французькою, а отже, немає дискусії щодо спілкування державною мовою. Тим часом у львівському готелі вмикаю телевізор: на кожному каналі - російська. Заледве знайшов україномовний канал. Ми не є господарями у власному домі. Тому і знаходяться охочі ним заволодіти", - додав Скрипка.
Також Скрипка підкреслив, що у Франції, Японії, в Скандинавських країнах люди знають і шанують свої традиції.
"В Японії пріоритет суспільства - повага до людини (народу - до політиків, політиків - до народу, художників - до глядачів (і навпаки). Повага один до одного. Це те, чого бракує українцям", - сказав він.
"Ми недолюблені", - резюмував артист.
До речі, Скрипка згадав, як гімн України подіяв на росіян в Нідерландах.