ru ua

Педагог закликала не вірити міфам про шкоду вакцинації

Педагог закликала не вірити міфам про шкоду вакцинації Фото: Вакцинація в Україні (колаж РБК-Україна)

Директор дитячого садка нагадала про важливість вакцинації, адже вона рятує від цілого ряду небезпечних хвороб

В Україні у багатьох батьків є величезна недовіра до вакцинації. Багато усвідомлено не роблять щеплення дитині, вірячи багатьом міфам про те, що вакцини шкодять дітям і мають більше негативних наслідків, ніж позитивних. Насправді вакцинація – це найбільш ефективних спосіб захистити дитину від небезпечних хвороб.

Про це в коментарі для Styler розповіла керівник і власник столичного дитячого садка Дар'я Мудрицька.

"На жаль, у наших громадян формувалася роками істотна недовіра до медицини, а щеплення – це яскравий приклад, який ілюструє цю ситуацію дуже характерно", - каже вона.

За словами Дар'ї Мудрицької, в її садочку – близько 50% нещеплених дітей. В інших столичних дитячих садках ця цифра буває і значно вище за половину.

"На жаль, багато батьків не розуміють, що вакцинація дитини - це важливо, і деколи це саме те, що допомагає рятувати життя. Багато хто начитався статей про те, що щеплення викликають аутизм або навіть летальні випадки. Всі ці міфи давно і багато разів вже були спростовані, але їм продовжують вірити", - констатує вона.

Педагог закликала не вірити міфам про шкоду вакцинаціїФото: Часто батьки вірять міфам про вакцинації, при цьому не довіряючи перевіреній науковій інформації, каже Дар'я Мудрицька (pixabay.com)

Керівник дитячого садка нагадує: деякий час тому в Україні була оголошена епідемія поліомієліту, і тоді багатьох вакцинували дуже швидко.

"Але в той момент десь в ЗМІ писали про те, що дитина, яку прищепили, не може відвідувати садок, тому що вона нібито може бути носієм інфекції. Але ж ситуація насправді кардинально протилежна", - говорить фахівець.

За її словами, за таких помилкових повідомлень у ЗМІ батьки мало вірять у науково доведені факти.

"Ми пережили просто пекло! Батьки нещеплених дітей вимагали, щоб ми не пускали в садок щеплених дітей. Але у нас політика така, що ми на стороні щеплених дітей. Для нас це важливо. Тому ми говорили батькам приблизно так: "якщо ви вважаєте, що це неприйнятно, то не водіть дітей в садочок", - згадує вона.

Нагадаємо, рівень захворюваності на кір досяг в Україні величезних масштабів. Основна причина – низький відсоток вакцинованих дітей. Часто батьки купують довідки про вакцинацію, але це не вберігає їх дітей від небезпечних для життя хвороб. З цього приводу МОЗ звернувся до батьків, які роблять фальшиві довідки про вакцинації.

Раніше відомий український доктор Федір Лапій розповів про страхи вакцинації і недовіру українців до лікарів.

Також ми повідомляли, як у поліклініках обманюють українців відсутністю вакцин для щеплень.

Відео: Чи можна економити на покупці ліків? (video.rbc.ua)