Експерти розповіли, як діяти пацієнту при болях у серці
Фахівці міністерства охорони здоров'я України розповіли, які симптоми можуть вказувати людині на те, що у неї виникли проблеми з серцево-судинною системою. Про це повідомляється на офіційній сторінці МОЗ Facebook.
Медики відзначають, що проблеми з серцем або судинами не завжди супроводжуються гострим болем.
"Не завжди серйозні проблеми з серцем або судинами супроводжуються пекельним болем. Якщо ви іноді відчуваєте дискомфорт в області серця, біль у грудній клітці (відчуття тяжкості, тиску, печіння), який віддає в ліву руку або шию – зверніться до терапевта або сімейного лікаря. Це може врятувати життя", - зазначають фахівці.
Вони пояснюють, що несерйозні, на думку пацієнта, симптоми, можуть призвести до серйозних наслідків. І 80% передчасних інфарктів і інсультів можна запобігти з допомогою профілактики здорового способу життя та своєчасного звернення до лікаря.
Скріншот поста (facebook.com/moz.ukr)
"Від хронічної форми будь-якого серцево-судинного захворювання померти неможливо, людина помирає від гострого стану, до якого призводить загострення хвороби", - зазначає кардіохірург, заступник генерального директора по медичному обслуговуванню КУ "Обласний медичний центр серцево-судинних захворювань" ЗОР (Запоріжжя) Ярослав Малиновський.
Медики пояснюють, що терапевт або сімейний лікар зробить кардіограму, виміряє тиск і рівень цукру в крові, а також зробить швидкий тест на тропонін для того, щоб визначити гострий стан. Пацієнту можуть призначити додаткові аналізи – розгорнутий аналіз крові, аналіз крові на холестерин. Всі ці послуги входять у гарантований пакет послуг первинної ланки і є безкоштовними.
Якщо лікар запідозрить наявність серцево-судинної патології, то він може направити пацієнта на специфічні додаткові обстеження.
У разі гострого стану пацієнт відправляється на лікування в кардіологічний центр, де йому нададуть необхідну кваліфіковану допомогу. Тому при гострих болях в області серця, медики рекомендують дзвонити 103.
Скріншот фото (facebook.com/moz.ukr)
До речі, раніше ми повідомляли про те, що 80% українських підлітків вимагає конфіденційності від лікарів.
А також ми писали про те, що лікар розвінчав поширені міфи про боротьбу з застудами.
Відео: РБК-Україна