Названі російські медіаресурси, яких більше немає в новинній видачі
В російських ЗМІ поскаржилися на те, що Google видалив їх з новинної видачі. Зокрема таку заяву зробило "Федеральне агентство новин".
Відзначається, що в сервісі Google.News також вилучений і архів всіх новин ФАН з моменту створення агентства. В редакції російського видання заявили, що подадуть скаргу у Федеральну антимонопольну службу і позов до суду, щоб змусити Google відновити трансляцію їхніх новин.
Варто відзначити, що "Федеральне агентство новин" – це петербурзька медіакомпанія, в якій працюють колишні співробітники "Росбалта", "РИА Новости" і т. д. За непідтвердженою інформацією, агентство може бути пов'язане з підприємцем Євгеном Пригожиним, якому також приписується створення "фабрики тролів" в Санкт-Петербурзі – структури, що об'єднує кілька медіа, які займаються розміщенням провладного пропагандистського контенту в соцмережах.
"Діяльності Пригожина було присвячено розслідування російського РБК, в якому наводяться назви фінансованих ним ЗМІ. Їх 16, загальна аудиторія видань становить 36 млн осіб", – повідомляє roem.ru.
За даними видання vedomosti.ru, в Google News більше не можна знайти прямих посилань на такі сайти новин, як "Инфореактор", "Экономика сегодня", "Народные новости", "Политика сегодня", "Нью информ", "Политэксперт". Всі ці ресурси пов'язують з Пригожиним.
Нагадаємо, що в конгресі США йдуть слухання з приводу використання найбільших американських медіакомпаній в якості інструменту для впливу на підсумки президентських виборів у США в 2016 році. Російські структури звинувачуються у використанні ресурсів Facebook, Twitter і Google для поширення політичної пропаганди.
У зв'язку з цим 26 жовтня Twitter оголосив про блокування реклами телекомпанії "Россия Сегодня" і агентства "Спутник".
Раніше у Конгресі США опублікували приклади російської політичної реклами в Facebook.
Зазначається, що випущені оголошення зосередилися на таких питаннях, як імміграція, релігія і раса, а деякі з них були конкретно спрямовані на Дональда Трампа, Хілларі Клінтон і Берні Сандерс.