ua en ru

Гаррі Каспаров закликав до політичного бойкоту ЧС-2018

Гаррі Каспаров закликав до політичного бойкоту ЧС-2018 Фото: Гаррі Каспаров (kasparov.com)

"Я виступаю за політичний бойкот режиму в Москві"

Знаменитий шахіст, чемпіон світу з шахів Гаррі Каспаров закликає бойкотувати чемпіонат світу з футболу 2018 року в Росії. З таким закликом до іноземних політиків Каспаров звернувся у своїй колонці для німецького видання Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Російський гросмейстер, 13-й чемпіон світу з шахів Гаррі Каспаров закликав іноземних політиків бойкотувати чемпіонат з футболу 2018.

На думку шахіста, бойкот турніру з боку окремих збірних на настільки пізній стадії став би покаранням тільки для самих футболістів.

"Я, як правило, виступаю проти бойкоту спортивних подій на пізній стадії, оскільки це, на мій погляд, карає виключно спортсменів. Але я виступаю за політичний бойкот режиму в Москві і тих ворожих дій, які вчиняє керівництво Росії", — написав Каспаров у своїй колонці.

Нагадаємо, британський парламент порівняв Путіна з Гітлером.

Депутат від Лейбористської партії Іен Остін порівняв президента РФ Володимира Путіна з лідером нацистської Німеччини Адольфом Гітлером, і заявив, що збірна Англії повинна бойкотувати турнір.

За його словами, Путін використовує чемпіонат світу з футболу, який цього року пройде в Росії, як "піар-хід, - так само, як Гітлер використовував Олімпіаду 1936 року в Німеччині. Міністр закордонних справ Великобританії Борис Джонсон погодився з Остіном. Таку думку висловили під час обговорення в парламенті.

До речі, Гаррі Каспаров спрогнозував долю путінського режиму.

"У перетворенні підполковника КДБ - мріяв, за його власними словами, про кар'єру олігарха, але несподіваним поворотом долі піднесеного на саму вершину влади - в божевільного диктатора, здатного спалити весь світ у вогні ядерного апокаліпсису, є чималий внесок і вітчизняних володарів дум, інтелігентських чистоплюїв, багато років, заради власного комфорту і благополуччя, постійно знаходили виправдання поступового сповзання Росії в фашистське болото", - каже опозиціонер і шахіст.