ua en ru

Голодомор 1932-33: жахливі кадри геноциду українців (унікальне відео)

Голодомор 1932-33: жахливі кадри геноциду українців (унікальне відео) Фото: Голодомор (УНІАН)

Близько 81% загиблих від голоду в Україні були українцями

У кінці листопада всі українці згадують і вшановують жертв, що померли від голоду на початку 1930-х років в результаті жорстокої політики радянської епохи часів Сталіна. Варварський відбір українських земель і врожаю привели до смертей від голоду.

На сторінці ІА Зік у Facebook опублікували страшне відео зі страшними кадрами того часу.

"Голодомор 1932-33: як це було насправді - унікальні кадри. Пам'ятаємо і ніколи не пробачимо! Кожному, хто розповідає про те, яку країну втратили треба цей фільм крутити, поки не покаються", - підписали ролик.

Відео: Голодомор (facebook.com/zik.ua)

Нагадаємо, що від голоду в Україні померло, за уточненими даними, від 3 до 3,5 мільйонів людей. Число жертв у всьому Радянському Союзі оцінюють до семи мільйонів. 20 країн визнали голод в Україні 1932-33 рр. геноцидом українського народу.

Найбільше українців від голоду загинуло в Харківській, Київській, Полтавській, Сумській, Черкаській, Дніпропетровській, Житомирській, Вінницькій, Чернігівській, Одеській областях і в Молдові, яка тоді входила до складу УРСР.

Близько 81% загиблих від голоду в Україні були українцями, 4,5% - росіянами, 1,4% - євреями і 1,1% - поляками. Серед жертв було багато білорусів, болгар і угорців.

Дослідники стверджують, що розподіл жертв Голодомору за національністю відповідає національному розподілу сільського населення України.

Читайте також В'ятрович підірвав мережу жахливими спогадами про Голодомор.