Згідно з документами, скорочення відбулося ще 20 вересня
Керівництво державного підприємства "Поліграфкомбінат "Україна", яке займається друком біометричних паспортів, скоротило свого прес-секретаря Оксану Коссє під час її перебування у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років. Про це повідомила сама прес-секретар на своїй сторінці у Facebook.
Скріншот (facebook.com/oksana.kosse)
Як пояснила кореспонденту Styler Коссє, вона мала намір перервати свою декретну відпустку згідно зі ст.179 КЗпП, відтак минулого тижня з'явилася на робоче місце, але з’ясувала, що її посаду скоротили. Згідно з документами, скорочення відбулося ще 20 вересня. Проте жінку про це повідомлено не було.
"Я думала про те, аби перервати декрет та вийти на роботу, намагалася додзвонитися до керівника "Поліграфкомбінату "Україна" і узгодити з ним усі робочі моменти, але, на жаль, мої намагання були марні – трубку він не піднімав. І лише після того, як я особисто приїхала на роботу, керівник відділу кадрів повідомила про скорочення моєї посади", - розповідає прес-секретар.
У відділі кадрів жінці запропонували обрати посаду із відкритих на підприємстві вакансій. Проте, за словами Коссє, "Поліграфкомбінату" необхідні комірники, слюсарі та інші робітничі професії.
"Це страшне приниження", - ділиться своїми емоціями жінка.
Обурена Коссє і тим фактом, що профспілка підприємства, членом якої вона є, не захистила її права.
У профспілці підприємства Styler повідомили, що не знайомі із ситуацією Коссє та навіть ствердили, що жінка не є членом профспілки.
Видання вирішило розібратися із ситуацією та звернулося до керівництва підприємства. Так, директор підприємства Юрій Онищенко повідомив виданню, що "Поліграфкомбінату" не потрібна посада "прес-секретар", а якщо жінку щось не влаштовує, нехай звертається до суду.
"Пан Степанов (попередній керівник підприємства, - ред.), коли працював, можливо, воно (посада прес-секретаря, - ред.) йому і було потрібно. Тому що я так зрозумів, що він займався якимись політичними питаннями. Я особисто, коли з Оксаною спілкувався, говорив, що мені така посада не потрібна. Я хочу займатися виробництвом. Не хочу займатися політикою, пресою. Я краще ці гроші запущу у виробництво і заплачу якомусь працівнику", - пояснив своє бачення ситуації директор "Поліграфкомбінату" Юрій Онищенко та додає, що підприємство може запропонувати жінці вакансії виробничого характеру, зокрема, "друкар високого друкування", "друкар трафаретного друку", "приймальник на машинах та агрегатах", "машиніст лінії виготовлення паспортів", "машиніст різальних машин".
"Якщо вона вважає, що це незаконно, хай звертається…У нас же вирішуються всі питання виключно в суді", - додав Онищенко.
Адвокат жінки запевнив видання, що такі дії керівництва та відділу кадрів підприємства є грубим порушенням трудового законодавства України. Так, зокрема, порушено п.5 ч.1 ст. 40 КЗпП України, де говориться про неможливість звільнення працівника за ініціативою роботодавця, навіть у наслідок скорочення, у період тимчасової непрацездатності такого працівника. Виключенням є факт відсутності на робочому місці працівника більше ніж чотири місяці, проте це не стосується працівників, що перебувають у відпустці по вагітності і пологах.
Також порушено ч.3 ст.184 КЗпП, де йдеться про те, що звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років або шести років, якщо дитина потребує домашнього догляду, не допускається, окрім випадків повної ліквідації підприємства, коли допускається звільнення з обов’язковим працевлаштуванням.
"В будь-якому випадку, коли жінка має дитину до трьох років, або шести, якщо є медичний висновок, звільнення за ініціативою роботодавця, у тому числі і в наслідок скорочення посади заборонено, крім випадків повної ліквідації підприємства. В нашому випадку скоротили лише декілька посад, в тому числі посаду "прес-секретаря", на якій пані Коссє працювала", - пояснює адвокат жінки Дмитро Мінаєв.
За словами адвоката, керівництво підприємства, щонайменше, може бути притягнуто до адміністративної відповідальності за скорочення посади працівника у період тимчасової непрацездатеності. У випадку Коссє – у період перебування у відпустці по догляду за дитиною до трьох років.
Так, відповідно до ст.41 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено накладення штрафу на посадових осіб від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 510 до 1,7 тисяч гривень. Також, за словами адвоката, можливе і притягнення керівництва підприємства і до кримінальної відповідальності, проте її потрібно довести.
Нагадаємо, що Юрій Онищенко обіймає посаду директора Державного підприємства "Поліграфкомбінат "Україна" з 18 травня 2017 року. До того працював начальником Головного господарського відділу Національного Банку України. На своєму посту він замінив Максима Степанова (нині – голова Одеської облдержадміністрації), який очолював ПК "Україна" впродовж 5 років.
Як раніше повідомлялося, Гройсман вимагає звільнити чиновників за тиск на бізнес.