В Фессалії виявили античне місто, якому близько 2 500 років
Археологи з Греції та Швеції виявили в Фессалії руїни невідомого античного міста. Знайдене стародавнє поселення близько 2500 років.
Про це повідомляється на сайті Гетеборзького університету (Швеція), передає "Сегодня".
Дослідникам вдалося знайти уламки кераміки та монети, найдавніші з яких датовані кінцем VI століття до нашої ери.
Відкриття зробили учасники спільного проекту Vlochos Archaeological Project.
З допомогою радіолокації та фотограмметрії вони вивчили пагорб, у якому були приховані залишки стародавнього поселення. Сканування місцевості довело, що під землею знаходяться руїни античного міста. Археологи планують зберегти пагорб недоторканим, а тому провели лише невеликі розкопки.
На думку вчених, невідоме античне місто процвітало в IV-III століттях до нашої ери. Воно займало понад 40 га (400 тис. квадратних метрів) і було оточене кріпосною стіною. На думку дослідників, жителі могли залишити його у період з IV по VI століття нашої ери. Причини, як і назва поселення, поки не встановлені.
"Про античні міста у цьому регіоні відомо дуже мало. Багато хто до цих пір вважали, що в ті часи Західна Фессалія була глушиною. Однак наше відкриття дозволяє заповнити прогалину в історії цієї місцевості та показує, що багато ще належить відкрити", - розповів керівник проекту Робін Реннлунд з Гетеборзького університету.
До речі, вчені розкрили таємницю хвороб будівельників єгипетських пірамід.