Гучний скандал в АТБ: блогера, який обмовив продавця, вивели на чисту воду
Суд продовжує розглядати позов торгової мережі АТБ проти Станіслава Федорчука за розповсюдження ним наклепницької інформації
У справі блогера і голови правління ГО "Українська народна рада Донеччини та Луганщини", переселенця з Донецька Станіслава Федорчука, - черговий скандал.
В Дарницькому суді столиці, який вже рік розглядає позов торгової мережі АТБ проти Федорчука за розповсюдження ним наклепницької інформації через соціальні мережі, відповідач офіційно відрікся від своєї сторінки в Facebook.
Автор нашумілої рік тому псевдо-історії про АТОшнике, якого нібито образили в одному з магазинів Харкова у відповідь на прохання обслуговувати українською мовою, заявив у суді, що відкрити сторінку в Facebook від його імені могла будь-яка людина в будь-якій країні Земної кулі. А тому дезінформація про харківський інцидент - не його рук справа.
"Жодним чином і ніякими доказами не підтверджено, що Станіслав Федорчук є саме тою особою, на яку посилається Позивач. Крім того, надання інформації з ЄДРПОУ щодо ГО "Українська народна рада Донеччини та Луганщини" жодним чином не ідентифікує Голови цієї організації з особою, яка розмістила інформацію через соціальну мережу Facebook. Мережа Facebook не є ні веб-сайтом, ні зареєстрованим ЗМІ. Відповідно, будь-яка особа може зареєструвати свою сторінку. При цьому жодного документу для ідентифікації або яких-небудь вимог для особистої сторінки мережа не висуває. Тобто, будь-яка людина в будь-якій країні світу може зареєструвати сторінку, наприклад, відомої особистості, написати її ім'я, виставляти фото і відео-матеріали на цій сторінці. Однак це не є підтвердженням належності до цієї особи ні цієї сторінки, ні інформації, яка на ній знаходиться", - пояснили свою позицію в Дарницькому суді Станіслав Федорчук та його адвокат Вольга Шейко.
На думку представників торгової мережі АТБ в суді, авторство сторінки в Facebook, через яку рік тому в інформаційне поле України була вкинута наклепницька історія про "образу" ветерана АТО, не викликає жодних сумнівів. Оскільки сам автор - Станіслав Федорчук - після тиражування вигаданої історії кількома впливовими Інтернет-ресурсами саме з посиланням на сторінку глави правління ГО "Українська народна рада Донеччини та Луганщини", жодним чином не спростував жодного передрукованого матеріалу. Заперечення і спростування щодо авторства виникли у блогера лише після початку судового розгляду в Дарницькому суді. Мабуть, з метою ухилення від якої-небудь відповідальності.
Відгук Федорчука на позов
До того ж, як свідчать користувачі Facebook, сторінка Станіслава Федорчука в даній соціальній мережі досі активно ведеться самим блогером і навіть має 2 000 підписників, що чимало для Facebook.
Нагадаємо, що крім спростування недостовірної інформації торгова мережа АТБ вимагала від Станіслава Федорчука 50 тис. грн компенсації шкоди діловій репутації компанії. Всі гроші повинні були бути передані на лікування і реабілітацію ветеранів АТО в обласній лікарні імені Мечникова міста Дніпро.
Нагадаємо, 30 вересня АТБ "заллє" НСК "Олімпійський" жіночими сльозами.