У мережі влаштували флешмоб, в якому показують стан історичних будівель міста
У Харкові планувалося встановити колону з ангелом на площі Свободи. Після петиції проти встановлення пам'ятного знаку та подачі судового позову, жителі міста вимагають, щоб головний архітектор міста Сергій Чечельницький залишив посаду. Про це повідомляє "Сегодня".
Відповідну петицію направили меру. У соцмережах публікують фотографії історичних будівель Харкова, стан яких залишає бажати кращого. На думку учасників акції, у цьому винен Чечельницький, який займає посаду головного архітектора протягом 10 років.
Флешмоб з фотографіями будівель почався після реакції головного архітектора на петицію про його звільнення, яка набрала більше 5 тисяч підписів.
"Це жлобство і хамство! Люди бувають творцями, а є і ті, хто руйнує. Ті, хто підписав цю петицію, - руйнівники", - заявив Чечельницький.
Мешканці міста у відповідь почали публікувати у соцмережі фото старовинних будинків, прибудов до них і новобудов, які розвалюються.
"Я навіть не міг подумати, що мене, моїх колег, які намагаються врятувати старовинні особняки Харкова, та інших людей, які живуть любов'ю до свого міста, раптом запишуть в руйнівники. Я в серцях написав пост на Facebook і, навіть, не очікував такої реакції", - розповів дослідник історії Харкова Бондарев Антон, який першим виклав фото зруйнованих особняків на вул. Сумській.
Фото: Зруйновані будівлі
Фото: Будівлі у Харкові
Своїх кандидатів на пост, за словами активістів, у них немає.
Мер міста Геннадій Кернес поки не дав відповідь з приводу петиції про звільнення архітектора.
За словами члена консультативної ради з питань охорони культурної спадщини департаменту культури і туризму ХОДА Михайла Красікова, за стан пам'яток архітектури Харкова відповідальність здебільшого несе головний архітектор області аніж міста.
"На совісті ж Чечельницького - будівництво нових будинків в охоронній зоні пам'яток архітектури, знищення зовнішнього вигляду Історичного музею", - зазначив Красіков.
Головний архітектор області Михайло Рабінович у свою чергу повідомив, що обласна та міська департаменти архітектури намагаються вирішувати проблеми, пов'язані з пам'ятниками архітектури.
"Не завжди вистачає коштів у бюджеті, але і не завжди в цьому вина архітектора. Відповідальність несуть абсолютно всі, починаючи з жителів", - заявив Рабінович.
До речі, у Харкові проходить пікет на підтримку "Радио Вести".