Відмова від двох чашок кави в день допоможе накопичити на вікенд в Парижі
Експерт розповів, на які хитрощі йдуть супермаркети, щоб змусити покупця витратити більше грошей, а також дав поради про те, як не витрачати гроші на спонтанні покупки і накопичити на відпочинок. Про це пише "Сьогодні".
Багато українців приходять у супермаркети за одним-двома товарами, а виходять з повним візком. Голова правління одного з українських банків Сергій Черненко пояснив, що найчастіше непотрібні покупки відбуваються спонтанно.
Він зазначив, що великі компанії і супермаркети спільно з дослідниками розробляють спеціальні стратегії, засновані на емоціях, для того, щоб покупець витрачав грошей як можна більше.
Психологи з Університету Сан-Франциско провели дослідження і з'ясували, що найголовнішими факторами, які провокують спонтанні покупки є емоції, знижки та акції. Вони відзначили, що неодружені частіше роблять незаплановані витрати, а ось емоційні витрати більш властиві жінкам.
"За даними дослідження, рекордсмени з спонтанних покупок – американці. У рік вони незаплановано витрачають в середньому п'ять з половиною тисяч доларів. І знаєте, на що? В основному на їжу і тільки потім – на одяг", – розповів Сергій Черненко.
Він пояснює, що великі компанії орієнтуються у слабкостях покупців і тому викладка товарів в супермаркетах будується саме на тому, щоб людина, прийшовши за хлібом і молоком, змушена був пройти половину рядів, щоб дістатися до потрібного відділу. Таке розташування не випадково – покупець по дорозі повинен побачити інші товари і захотіти їх купити.
Дослідження показують, що це працює, так як 85% незапланованих покупок у магазинах і супермаркетах відбуваються під впливом емоцій.
Сергій Черненко дав кілька порад українцям про те, як ходити в магазин, щоб не купити нічого зайвого і заощадити на відпустку.
У першу чергу експерт радить складати перед походом в магазин список потрібних речей і чітко слідувати цьому списку.
Не можна ходити в супермаркет голодним, так як запахи продуктів можу спровокувати до покупки того, що покупець не планував.
Також потрібно навчиться управляти своїми фінансами. Розрахуйте попередньо суму, яка необхідна на продукти і постарайтеся в неї вкластися. Потрібну суму можна завести на спеціальну платіжну картку.
"За списком ми вибираємо необхідні продукти. І якщо раптом ви захочете купити щось незаплановано, то вам доведеться додатково знімати гроші з депозиту. А це вже раціональне рішення. І саме воно, як стверджують психологи, остудить емоційний порив до спонтанної покупки", - радить Черненко.
Він пояснює, що якщо відмовитися від двох чашок кави в день, то за рік може накопичитися сума, якої вистачить на вікенд в Парижі.
Скріншот фото (segodnya.ua)
До речі, раніше ми писали про те, як за допомогою простих порад утеплити квартиру й зберегти тепло в будинку.
А також розповідали про те, які хитрощі містяться в договорах про позику в українських ломбардах.
Відео: РБК-Україна