Деякі користувачі мережі погодилися з письменницею
Заява скандальної української письменниці Лариси Ніцой щодо вживання слова "цькування" замість популярного нині слова "буллінг", яку вона нещодавно зробила в ефірі одного з телеканалів, розсварила користувачів соцмереж.
Письменниця вважає, що в Україні потрібен мовний закон для того, щоб захистити українську мову від запозичених слів. Вона зазначила, що Міністерство освіти і науки почало вести боротьбу з "буллінгом", забувши при цьому про українські варіанти цього слова, такі як "переслідування" і "цькування".
Деякі користувачі мережі погодилися з письменницею - вони вважають, що українські слова не варто замінювати англіцизмами.
"Цілком згодні, у нас є наші слова, навіщо чужі вживати, незрозумілі", - погодилася Ljuda Shestac.
"Навіщо переймати чужі терміни, якщо є свої? Все правильно, каже Лариса, суржик - це погано, з забрудненням мови потрібно боротися", - написав Валерій Магала.
"Добре, хоч не цицькування", - пожартував Denis Kovalenko.
"На всі англійські слова є українські! Навіщо мову засмічувати іноземним запозиченнями?" - погодився Petro Kovalchuk.
Скріншот коментарів: facebook.com
Проте багато хто з користувачів вважає, що Ніцой взагалі не має права на подібні заяви - вони, здебільшого, звинувачують письменницю в тому, що вона нічого видатного для України не зробила.
"Творчість" Ніцой: "Вова песика убив. Хто засудить Вову ...". Хіба це не пропаганда насильства серед дітей? І не важливо як це буде називатися: буллінг, цькування або садизм, важливо те, хто цього вчить дітей, і такі люди повинні нести покарання", - написала Ksenia Ivanova.
"Буллінг, це міжнародне слово, його зрозуміють все. Забули запитати у нєї, як їй хочеться", - обурилася Ольга Нетус.
"Вибачте, що вона написала? Нічого особистого, просто цікаво, в яких країнах її книги видавалися?" - запитала Марина Аксьонова.
Скріншот коментарів: facebook.com
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що користувачі мережі засудили батька, який побив вчителя фізкультури в Києві.
До речі, в адміністрації однієї з українських шкіл встановили сейф для гаджетів і видають їх за розкладом.