ua en ru

Ікону, намальовану бійцем АТО, забрали для храму в Італії

Ікону, намальовану бійцем АТО, забрали для храму в Італії Фото: Малювання (pixabay.com/Miroslavik)

"Психологічна реабілітація" стала улюбленим хобі військових

У Луцьку для демобілізованих бійців АТО в якості реабілітації використовують мистецтво. Військові виявили хист до малювання, і тепер їхні картини прикрашають музеї та виставляються або продаються за межами країни. Про це повідомляє ТСН.

27-річний Андрій Соломін створює серію "Парадокси війни". Після служби він замкнувся в собі та відчував емоційну виснаженість. Проте одного дня його життя змінилося.

"Це трансформація мене, я ніколи не брав в руки пензля. Те, що я поміняю автомат на пензлик, якщо б мені це сказали в 13-му чи 14-му році, я покрутив би пальцем і сказав, що такого не може бути", - зізнається він.

За два роки Андрій написав 30 картин, які експонують на виставках. Деякі полотна воїна придбав Волинський музей, а одну з ікон вподобали парафіяни італійського храму.

Ікону, намальовану бійцем АТО, забрали для храму в Італії

Фото: Ікона Соломіна (скріншот відео YouTube/ТСН)

"Я реалізовуюся, я стаю кращим, тому що я стаю іншим", - відзначив демобілізований боєць.

Слід відзначити, що він не єдиний, для кого мистецтво стало свого роду "ліками".

42-річний колишній боєць "Айдару" Юрій Гучак, за його словами, війну привіз із собою додому. Навести лад у собі йому допомогло мистецтво. Однак демонструвати свої роботи на загал Юрій поки що не наважується.

"Просто малюю свої емоції, абстракції. На перший погляд воно може здатися мазаниною, але в цьому виходить те, що в тебе на серці", - пояснив боєць.

Колишній боєць 51-ї бригади Олег Приходько тепер знаний художник в Луцьку. Зараз він завершує 21-ше полотно під назвою "Зрада".

"Це образ України, нашу Україну розіп'яли - це на теперішній час наша Україна", - пояснив він.

Відео: Картини бійців АТО прикрашають музеї за кордоном (YouTube/ТСН)

Волонтер і художниця Тетяна Мялковська в свою чергу зазначила, що навернути суворих воїнів до мистецтва - доволі важка справа, але потрібна.

"Творчість піднімає їхній духовний розвиток, плюс вони психологічно чистяться, трошечки допомагають собі, своєму внутрішньому світу зібратися", - розповіла Мялковська.

До речі, Герой України врятував 106 осіб під Дебальцеве.