ua en ru

Індо-пакистанська війна: як вона позначиться на українцях

Індо-пакистанська війна: як вона позначиться на українцях Фото: Індія і Пакистан (колаж РБК-Україна)

Відносини Індії та Пакистану загострилися – що це значить і чого чекати українцям?

На днях ситуація між Пакистаном та Індією серйозно загострилася: країни почали збивати літаки один одного, і з кожним днем зростає загроза повномасштабної війни між ними.

27 лютого пакистанські військово-повітряні сили раптово збили два військових літаки Індії. Один з індійських літаків впав на території невизнаної держави Азад Кашмір, а другий – в Індії. Один пілот встиг катапультуватися, але його захопили в полон. У Міністерстві інформації Пакистану опублікували відео, на якому видно, як чоловік, якому зав'язали очі, називає своє прізвище і посаду - командир ланки індійських ВПС Абдинандан. Пізніше ролик видалили.

У відповідь на такі дії Індія збила винищувач F-16 Пакистану, що порушив повітряний простір Індії. Після цього інциденту Індія і Пакистан вирішили закрити повітряний простір.

Індо-пакистанська війна: як вона позначиться на українцяхФото: Конфлікт між Пакистаном та Індією (Gettyimages)

В Індії пізніше привели в повну готовність прикордонників і армію. Так, стало відомо, що індійські військові та прикордонники перебувають у бойовій готовності вздовж всієї лінії контролю в Кашмірі, а також - на кордоні Пакистану та Індії поза цією територією. Індія звинувачує Пакистан у підтримці терористів "Армії Мухаммада" і підтверджує втрату винищувача, а пілота оголосила зниклим без вісти. У Пакистані пізніше підтвердили використання авіації для бомбардування об'єктів Індії. При цьому втрату літака в Ісламабаді заперечують.

В заяві МЗС Пакистану вказують, що ними напередодні був збитий винищувач F-16, який порушив повітряний простір країни в штаті Джамму і Кашмір. Також додали, що удари були нанесені, щоб показати готовність країни оборонятися. Нещодавно з'явилася інформація, що індійського пілота в Пакистані готові звільнити.

У чому причини конфлікту?

Передумовою до загострення ситуації стало зростання напруги між країнами, які давно перебувають у конфлікті. Протистояння між ними триває ще з 1947 року, коли дві країни стали незалежними. Між ними три рази відбувалися збройні протистояння – в 1947-1949, 1965 і 1971 роках. Також у 1999-му сталася Каргильська війна, в якій Пакистан категорично заперечує участь своєї регулярної армії.

Між двома країнами є ще й серйозні протиріччя на грунті релігії. Як відомо, Пакистан – мусульманська країна, а от в Індії панує індуїзм. У двох країн також є ядерна зброя.

Відео: Збитий літак (Youtube/Zee news)

Крім того, між двома цими країнами є і спірна територія – Кашмір. Обидві країни здійснюють адміністративне управління окремими районами регіону. Велика частина Кашміру входить до складу Індії як штат Джамму й Кашмір.

Північний Кашмір входить до складу Пакистану. Також є так званий Вільний Кашмір, або Азад Кашмір. Ця територія формально незалежна, але фактично підпорядковується Пакистану.

Як конфлікт позначиться на українцях

Українське посольство в Індії оперативно порадило українцям утриматися від поїздок у цю країну. Особливо просять не їхати в індійські штати Джамму і Кашмір. Крім того їхати не радять у західні та північні райони таких штатів як Хімачал Прадеш і Пенджаб.

Також стало відомо, що через конфлікт були затримані багато авіарейсів, у тому числі і в Україну. Про це, зокрема, повідомили в авіакомпанії МАУ. Так, 27 лютого істотно затримався рейс МАУ PS392 сполученням Делі-Київ. Цей рейс МАУ вилетів в Київ за альтернативним маршрутом – через Оман та Іран.

Індо-пакистанська війна: як вона позначиться на українцяхФото: У Пакистані заявили про припинення руху поїздів в Індію (twitter.com/wasimakramlive)

"Після отримання дозволу рейс вилетів в Київ альтернативним маршрутом через Оман і Іран, що дозволяє обійти закриті зони. У зв'язку з цим літак прибуде в столицю України з затримкою. Очікуваний час прибуття - 22:00 за місцевим київським часом", - йдеться в повідомленні авіакомпанії.

У разі необхідності українцям в Індії радять одразу звертатися в посольство України на номер "гарячої лінії": +91 9205507157, консульський відділ: +91 1126145093 або на цілодобову "гарячу лінію" Міністерства закордонних справ України: +38 044 2381657.

Нагадаємо, раніше Пакистан заявив про припинення руху поїздів в Індії.