ua en ru

"Інертність та страх": політолог розповів, хто може скласти реальну конкуренцію Путіну

"Інертність та страх": політолог розповів, хто може скласти реальну конкуренцію Путіну Фото: Володимир Путін (kremlin.ru)

За його словами, в РФ ніхто не повинен сприйматися як реальна альтернатива Путіну

Російський політолог Дмитро Галкін розповів, хто може скласти реальну конкуренцію Путіну на виборах президента РФ. Про це він повідомив в інтерв'ю виданню "Апостроф".

Політілог зазначив, що в Росії є спільний інтерес угруповань всередині влади, щоб не допустити виникнення будь-якої фігури, яка сприймалася б як серйозний конкурент для президента, як політик, здатний з ним фактично нарівні змагатися.

"Навіть якщо ця фігура (ред. - ймовірний конкурент Путіна) буде певною мірою керованою, її поява ускладнить процес вибору й визначення наступника, механізму передачі влади після 2024 року. Цей процес і так дуже ускладнений наявністю угруповань з різними інтересами, а також економічними і політичними проблемами", - заявив Дмитро.

За його словами, для нинішньої політичної системи, заснованої на тому, що у Путіна немає конкурентів, що це "даний Богом" правитель, який набагато краще, ніж всі інші правителі в світі разом узяті, поява реального конкурента було б серйозним ударом.

"І з'явився Грудінін (ред. - кандидат на пост президента Росії від Компартії Павло Грудінін) політик, який не повинен був, на думку адміністрації президента, сприйматися як реальна альтернатива Путіну. Але його стали сприймати саме в цій якості. І Грудінін може набрати достатньо багато", - вважає експерт.

Галкін не розглядає Ксенію Собчак, як самостійного кандидата. Найімовірніше, вона – "проект Кремля".

"І зараз, звичайно, треба всіляко показати, що не Грудінін, а Собчак є головним суперником Путіна і головним ворогом влади. Це дуже важливо, тому що видно, що всі сили напружуються, щоб будь-якими засобами збити популярність Грудініна, одночасно представивши його як ворожого шпигуна, проект Кремля і ставленика олігархів", - додав він.

"Замість ентузіазму є інертність, усвідомлення безвихідності ситуації, страх перед можливими змінами, тому що ніхто нічого хорошого від розвитку ситуації не чекає. Як людина, що застав, нехай і дитиною, початок 1980-х років, коли приблизно така ж була ситуація в суспільстві - коли розуміли, що начебто у влади немає альтернативи, але що і сама ця влада не є гарантією того, що все і далі буде добре, - можу сказати, що настрої в чомусь схожі", - підсумував Галкін.

Нагадаємо, що Жириновський проговорився про втрати РФ в Сирії (відео).