Історик вважає, що ті, хто стирає пам’ять про Майдан, мають бути покарані
В Українському інституті національної пам’яті назвали злочином знищення патріотичних графіті на фасаді магазину по вулиці Грушевського в Києві. Винних у стиранні малюнків, зроблених під час Революції Гідності, хочуть покарати, тому готують звернення до поліції та прокуратури. Про це повідомив директор Інституту Володимир В’ятрович у Facebook.
Виявилося, що стерті графіті були визнані Мінкультом пам’яткою історії і охороняються законом.
«Український інститут національної пам'яті готує звернення в поліцію та до Генеральної прокуратури за фактом вандалізму. Графіті на Грушевського є пам'яткою історії згідно наказу Мінкультури від 15.10.2014 № 869. Їх знищення є злочином і підпадає під дію ч.2 ст 298 кримінального кодексу - умисне незаконне знищення, руйнування, пошкодження об'єкту культурної спадщини або його частини - штраф до 2350 грн або обмеження чи позбавлення волі до 3 років з можливою забороною обіймати певні посади чи діяльність», - зазначив він.
Скріншот поста акаунта facebook.com/volodymyr.viatrovych
Раніше історик відреагував на знищення графіті, припустивши, що вони заважали власникам магазину «заробляти».
«Ми вже звикли, що пам'ять про Майдан заважає деяким політикам - красти, обманювати. Виявилося декому вона заважає заробляти гроші. Тому знищено революційні графіті на Грушевського. Але вони не лише невід'ємний елемент нашої пам'яті про Майдан - вони мають статус пам'ятки місцевого значення. Тому закликаємо усіх об'єднатися для їх відновлення. Ті, що стирають пам'ять приречені на забуття. Ті, хто дозволяє зробити це - на зневагу», - написав він.
Нагадаємо, що про знищення патріотичних графіті на фасаді магазину по Грушевського в Києві повідомила журналістка Тетяна Висоцька. Власник приміщення відреагував на обурення громадськості, назвавши малюнки «звичайним стріт-артом».