ua en ru

Зіпсований відпочинок: українка відсудила у туроператора космічну суму

Зіпсований відпочинок: українка відсудила у туроператора космічну суму Українка відсудила гроші за зіпсований відпочинок (колаж РБК-Україна)

Українка відсудила в туроператора не тільки відшкодування вартості путівки, а й виплату моральної шкоди та неустойку

Львів’янка Іванна Бучацька відсудила в туроператора OASIS Travel Ukraine 105 тисяч гривень за зірвану відпустку в Тунісі. При чому вартість самої путівки складала лише 20 тисяч, решта виплат - це відшкодування моральної шкоди та неустойки. Відповідне рішення Залізничного районного суду від 7 березня опубліковане в Єдиному державному реєстрі судових рішень, пише Zaxid.net

Відомо, що в липні 2018 року Іванна Бучацька придбала у турагентстві путівку на двох до Тунісу. Тур включав переліт літаком авіакомпанії Bravo Airwais зі Львова до міста Монастір і назад, трансфер та 10-денний відпочинок у п'ятизірковому готелі Marhaba Palace Kantaoui. Вартість путівки склала 20 тисяч гривень.

Зіпсований відпочинок: українка відсудила у туроператора космічну суму

Готель Marhaba Palace Kantaoui (скриншот)

Однак за два дні до вильоту працівниця турагентства повідомила, що у зазначений термін тур не відбудеться, оскільки авіакомпанія скасувала рейси, замовлені туроператором OASIS Travel Ukraine.

Тоді жінка звернулась до суду з вимогою відшкодувати їй 20 тисяч гривень вартості туру, ще 20 тисяч моральної шкоди, а також 80 тисяч неустойки, передбаченої законом України про захист прав споживачів.

Окрім того, жінка вимагала від авіакомпанії Bravo Airwais відшкодувати їй 400 доларів за скасовані авіарейси. Однак представник авіакомпанії пояснив, що рейси скасували через те, що туроператор не вніс оплату за них.

Суддя Залізничного районного суду врахувала пояснення представника авіакомпанії та частково задовольнила позов. Відтак суд зобов’язав туроператора OASIS Travel Ukraine відшкодувати Іванні Бучацькій 20 тисяч гривень за зірваний тур, 80 тисяч неустойки та 5 тисяч моральної шкоди.

Рішення набуде чинності 7 квітня, якщо до того часу відповідач не подасть апеляцію.

Нагадаємо, турагент назвав проблеми, з якими стикаються українські туристи. Серед них некомпетентність турагентів та затримка рейсів.

Раніше повідомлялось, куди і за якими цінами українці їздили відпочивати минулого літа. Лідерами, як і в минулих сезонах, залишилися Туреччина і Єгипет.