Скелети 70 трупів людей відносяться до осіб чоловічої статі, 53 - до осіб жіночої статі, двоє мають ознаки дитячих скелетів
У суботу, 24 березня, в Івано-Франківську відбулося поховання решток 134 місцевих мешканців, які стали жертвами комуністичного режиму.
До Меморіального комплексу “Дем’янів Лаз” з’їхалися кілька сотень людей, повідомляють "Версії".
Скелети 70 трупів людей вiдносяться до осіб чоловiчої статi, кiстки 53 скелетованих трупів – до осіб жіночої статі, двоє мають ознаки дитячих скелетів. Для дев'яти скелетів стать не встановлена через пошкодження кісток черепів.
Як стало відомо після експертизи, смерть людей наступала від вогнепальних поранень голови з пошкодженням головного мозку та масивних пошкоджень голови, основи черепа та травматичного пошкодження головного мозку. Більшість в'язнів привезені з тюрми НКВС міста Станіслава.
Перепоховання жертв НКВС (фото: versii.if.ua)
“Це почерк НКВС, числені вогнепальні отвори. На скелетованих залишках знайдено безліч свідчень, що катували жертв ще за життя. На стегнових кістках, на ребрах, черепах, є сліди катувань. Серед жертв, двоє дітей. Сьогодні можемо говорити, що "Дем’янів Лаз" вдруге заговорив. Тут 1989 року вперше відбулося перепоховання жертв тоталітарного комуністичного режиму. Ми говоримо про жертв 1939-1941 років”, – говорить Василь Тимків, керівник КП “Меморіал” в Івано-Франквській області.
14 серпня 2017 р. працівниками КП “Пам’ять” в місті Івано-Франківськ (на території старого єврейського кладовища) було виявлено масове поховання 134 жертв комуністичного терору НКВС 1939-1941 рр. Тіла були скидані в три неглибоких траншеї, довжиною біля 10 метрів, та лежали впоперек траншей в два чи, навіть, три шари.
Перепоховання жертв НКВС (фото: versii.if.ua)
Люди на перепоховання приїхали з багатьох районів Прикарпаття, Калуша, Долини, інших райцентрів.
Перепоховання жертв НКВС (відео: facebook.com/westnews.com.ua)
Нагадаємо, в Музеї Національної гвардії України в Києві знаходяться прапори Комітету державної безпеки (КДБ) і Народного комісаріату внутрішніх справ (НКВС) СРСР. Киянин і колишній помічник голови Державної прикордонної служби України Роман Шевченко обурився наявністю такої великої кількості ворожих прапорів і всього одного залу з патріотичним наповненням в музеї НГУ.