Наталія Юсупова закликала українців не звертати уваги на назву свята 9 травня
Відома волонтер і громадський діяч Наталія Юсупова закликала вшанувати пам'ять тих, хто загинув у Другій світовій війні. Вона підкреслила, що не має значення, як ми будемо називати свято 9 травня – День жалоби або День перемоги, головне – пам'ятати тих, хто "дав нам можливість жити". Наталя розповіла історію членів своєї сім'ї, які воювали у Другій світовій. Про це вона написала на своїй сторінці в соцмережі Facebook.
"У ці дні мільйони людей на всій планеті згадують і вшановують пам'ять тих, хто загинув у Другій світовій війні. Страшні події тих років, як і раніше хвилюють свідомість людей. Як таке могло статися, як можна було винищити стільки народу?! Це все ненависть, влада і нелюдяність! Зараз ми живемо в дуже непростий час: жорстокість, безкарність, брехня... За це вмирали наші близькі?" - відзначила волонтер.
"У моїй родині воювало троє чоловіків - два моїх дідуся та старший брат мами Георгій, який втік на війну в 16 років і дійшов до Берліна! Батько мами керував військовим заводом, але в 43 пішов добровольцем на фронт. Повернувшись додому, через кілька років помер від отриманих поранень. Мама тільки народилася, і зовсім не пам'ятає батька...Батько мого тата був справжнім героєм. Будучи зовсім молодим, він, ризикуючи життям, рятував людей, яких вивозили до Німеччини, потім пішов на фронт, повернувся без ноги... Це історія моєї родини, якої ми дуже цінуємо", – розповіла Юсупова.
Вона підкреслила, що назва свята не має значення, важливо пам'ятати тих, хто воював.
"З самого дитинства пам'ятаю Свято Перемоги над нацистами, сьогодні в Україні, це дні скорботи. Так ось неважливо як це називається, головне пам'ятати тих, хто дав нам можливість жити! Світла і вічна пам'ять загиблим, замученим, і тим, хто не витримав жахи війни... Низький уклін ветеранам, які залишилися. І не смійте писати гидоти під цим постом, відразу в бан. Це пост пам'яті..." – написала волонтер.
Скріншот поста акаунта facebook.com/nataliya.vetvitskaya
Раніше відома волонтер дорікнула українців за "пісні і гуляння" під час війни.