ru ua

Відомий письменник повідомив, що російська мова має стати культурною власністю України

Відомий письменник повідомив, що російська мова має стати культурною власністю України Фото: Андрій Курков (flickr.com-maiakinfo)

"Для обмеження можливості Росії захищати в Україні російську мову треба визнати український російськомовність української "культурної власністю"

Український письменник російського походження Андрій Курков вважає, що українська російська мова теж повинен стати інструментом боротьби проти самодержавства. Про це він повідомив в інтерв'ю "Діловій столиці".

"Російська мова поза росією є самостійним явищем. Але, як і у випадку франкофонії 150 років тому, Росія намагається використовувати російськомовність в своїх інтересах. Для обмеження можливості Росії захищати в Україні російську мову треба визнати український російськомовність української "культурної власністю" і взяти українська російська під свій філологічний контроль", - зазначив письменник.

Також Курков дав пораду, як саме це зробити.

"Наприклад, відкрити інститут російської мови або інститут російської та інших мов національних меншин під дахом Інституту мовознавства ім. Олександра Потебні Національної академії наук України, щоб фіксувати відмінність українського російської мови, працювати над створенням російськомовної України вже як власного явища, а не як частини загального "русского мира" поза межами Росії. Тим, кого тема російської мови в Україні дратує, хочу нагадати, що мова йде не про статус мови, а про мільйони українських російськомовних громадян, виборців, які, якщо їх ігнорувати або показувати тільки як ворогів України, можуть вплинути на результат майбутніх виборів і парламентських, і президентських", - підсумував він.

Як раніше повідомлялося, відомий український письменник розповів, чи є в Росії колядки і щедрівки.