Юрій Винничук яскраво прокоментував внесений у Раду законопроект "Про державну мову"
Російськомовні українці навмисно нагнітають свої емоції з приводу закону про мови. Про це заявив відомий український письменник Юрій Винничук на своїй Facebook-сторінці.
"Рускоговорящі навмисне нагнітають свої емоції щодо закону про мови, який ще не прийнятий. Але вже натяки про 1937 рік, а хтось каже, що піде вішатись, поки за ним не прийшли (хто має прийти і чому?), хтось меле маячню (а нас шо – в топку?), хтось лякає страшною лютою і непримиренною Ніцой, комусь вона уже сниться в жахливих нічницях і т. д. Хтось уже лепече, що новий закон веде до розколу країни. Якого розколу? Русифіковані міста відокремляться від українських сіл?" - написав Винничук.
Письменник зазначив, що "це роздряпування невидимих ран особливо вражає".
"Бо ран ще нема, а вереск, як у великодніх поросят. А ще віщують занепад україномовної преси і що глянцеві україномовні журнали не виживуть. Як же виживають глянці у тих націй, які вдесятеро менші за чисельністю від українців? Як там з глянцями в Данії, Норвегії, Фінляндії, Словаччині, Хорватії? А в Прибалтиці? А в Ісландії? Там навіть серіали чудово виживають рідною мовою. Ісландія з населенням 250 тисяч продукує фільми і серіали, які й Росія купує і дублює", - додав він.
Винничук нагадав, що "коли ми починаємо протестувати проти того, що українською мовою відмовляються обслуговувати в магазинах чи кафе, то нащадки "визволителів" радять нам тупо не ходити туди, де нас принижують".
"Тому що іншого виходу вони для нас не бачать. А це все одно, що загнати нас в наше українське гетто, як негрів. Чорні ходять в свої заклади, білі - в свої. І всім дуже комфортно", - написав він.
За його словами, після століть тотальної русифікації закон про українську мову повинен бути тільки радикальним і не менш поступливим, ніж у Франції або Польщі.
"Хоча вони і близько не пережили того, що ми", - підсумував Винничук.
Раніше у Верховній Раді було зареєстрований законопроект №5670 "Про державну мову". Його автори пропонують розширити сфери використання української мови.