ru ua

український режисер розповів, як повернути окуповані Донбас і Крим до складу України

український режисер розповів, як повернути окуповані Донбас і Крим до складу України Фото: Режисер Ахтем Сеїтаблаєв (РБК-Україна)

Чи існує єдиний "рецепт" повернення півострова до складу України, яке рішення Верховній Раді треба якнайшвидше прийняти по відношенню до кримських татар і як діяти нашій країні в умовах гібридної війни – у матеріалі Styler

Знаменитому українському режисерові і акторові Ахтему Сеїтаблаєву Styler додзвонився якраз у розпал процесу зйомок повнометражного фільму "Кіборги" - військової драми, що присвячена подіям в Донецькому аеропорту. Сєїтаблаєв - режисер цієї картини.

"Мене, може, не дуже добре чути. Я зараз перебуваю на злітно-посадковій смузі в Чернігові. Навколо мене – БТРи і рота солдатів", - відразу попередив Сеїтаблаєв.

Незважаючи на те, що режисерові зараз досить складно викроїти хоча б трохи вільного часу, а графік зйомок стає все більш щільним, нам все ж вдалося поговорити з Ахтемом.

Він поділився своїми думками, як повертати Крим, як виграти в гібридній війни, яку Росія розв'язала проти України, а також про те, як буде розвиватися ситуація на окупованих територіях в найближчому майбутньому.

В питаннях війни на Донбасі і анексії Криму позиція Ахтема Сеїтаблаєва – стійка і однозначна: окуповані території безсумнівно варто повертати до складу України. Як саме – режисер ділиться своїми думками у коментарі Styler.

"Донбас і Крим треба повертати. А які є ще варіанти?"

"Зараз ходять розмови про те, що можна ізолюватися від окупованих територій, і тоді все буде простіше. Але я з такою тезою не згоден. Я впевнений: і Донбас, і Крим однозначно треба повертати. А які є ще варіанти? Адже це ж Україна, це наші землі", - наголошує режисер.

Ахтем Сеїтаблаєв

Фото: Режисер і актор Ахтем Сеїтаблаєв вважає, що окуповані Крим і Донбас у склад України потрібно повертати обов'язково (РБК-Україна)

Сеїтаблаєв згадує на цей рахунок і про військових, які захищають Україну на сході нашої країни.

"Нас під час зйомок фільму нас консультують ті, хто брав безпосередню участь у бойових діях в Донецькому аеропорту. Саме ці люди і послужили прообразами головних героїв нашого фільму. Ми з ними багато спілкувалися про те, що їм довелося пережити. Також про війну я говорив з багатьма іншими хлопцями, які побували в самих гарячих точках. Так ось, ще жоден, я підкреслюю – жоден військовий не сказав нам, що окуповані території треба забути і обнести барикадами. Всі як один наполягають, що потрібно відвоювати Донбас. Є одне пояснення: це – наші території, а не чиїсь", - пояснює Сеїтаблаєв.

На думку режисера, поверненню окупованих територій допоможе тільки комплекс різних рішень, а не щось одне.

При цьому можуть допомогти різні методи, які в різний час застосовувалися для звільнення наших земель.

"На цей рахунок є різні думки: від повної блокади до часткової, від м'якого і лояльного інформаційного впливу до включень там українських радіостанцій, телеканалів. Я прихильник того, щоб всі дії застосовувалися в комплексі. Немає якогось єдиного рецепту. Не можна сказати, що це діє, а це - ні", - говорить режисер.

При цьому чимало залежить від роботи СБУ, додає він.

Український режисерФото: "Ні один військовий не сказав нам, що окуповані території треба забути і обнести барикадами" - Ахтем Сеїтаблаєв (РБК-Україна)

"Я зараз практично весь час на зйомках. І трохи відстав від останніх подій. Але все одно намагаюся стежити за повідомленнями з фронту. І думаю, що допоможе симбіоз різних заходів. Адже вже є санкції, і вони мають свій ефект, як би нам не здавалося зворотнє", - пояснює Сеїтаблаєв.

"ВР досі не визнала, що кримські татари – це корінний народ Криму"

За словами Сеїтаблаєва, нам усім не варто забувати, що ми вже три роки як знаходимося в стані гібридної війни.

"Це новий вид війни, яку ще не знали минулі покоління. Але в сучасному світі, на жаль, гібридна війна - це вже не новина. І я впевнений, що нам треба вивчати досвід країн, які це вже пройшли", - ділиться думками Сеїтаблаєв.

Україні особливо складно, тому що ворог постійно веде себе непередбачувано, каже він.

"Путін – це людина, у якої немає ніяких принципів. Йому чуже таке поняття як честь офіцера. З одного боку, не можна грати за його правилами. А з іншого – треба розуміти, з ким ми маємо справу", - сказав режисер.

З Кримом має бути приблизно так само, говорить Сеїтаблаєв.

"Деякі кажуть, що по Криму в України немає стратегії. Але я бачу, що президент робить певні кроки, і не можна сказати, що всі сидять, склавши руки. Але з Кримом пов'язаний ще один нюанс. Верховна Рада досі не визнала, що кримські татари – це корінний народ Криму! Нам не треба ніякої автономії на материковій частині України. Нам потрібна національна територіальна автономія кримських татар у складі держави Україна".

На жаль, депутати Верховної Ради досі не проголосували за таке рішення.

Ахтем Сеїтаблаєв інтерв'юФото: "Деякі кажуть, що по поверненню Криму у України немає стратегії. Але я бачу, що президент робить певні кроки" - Ахтем Сеїтаблаєв (РБК-Україна)

"А тим часом, кожне слово підтримки, сказане кримчанам – це для жителів півострова так важливо! Якщо ми кожен день будемо робити щось, хоча б невелику, але корисну для звільнення справу – крок за кроком ми повернемо Крим", - продовжує Сеїтаблаєв.

Ситуація на окупованих територіях погіршується

Режисер намагається з обережністю ставитися до будь-яких прогнозів щодо того, яке майбутнє чекає на окуповані території.

Але він упевнений, що тиск на людей з проукраїнською позицією буде ще сильнішим.

"Люди розуміють, що все одно відбувається розчарування в приході Росії навіть у проросійських. Для того щоб загасити будь-які паростки проукраїнської позиції там, будуть наростати погрози, буде більше тиску. Але все одно прийдемо до того, що наші землі будуть звільнені. Це природний історичний процес, і справедливість все одно настане", - упевнений Сеїтаблаєв.