ua en ru

"Якесь середньовіччя ": експерт розповіла, на чому ґрунтується патріотизм українців

"Якесь середньовіччя ": експерт розповіла, на чому ґрунтується патріотизм українців Фото: (nas.gov.ua)

Лідія Ткаченко вважає, що українці не сприймають "незалежність" як відповідальність

В недавньому інтерв'ю з "Обозревателем" науковий співробітник інституту демографії НАНУ Лідія Ткаченко розповіла, як українці ставляться до своєї свободи.

Повідомляється, що раніше проводилися соціологічні дослідження, які показали, що близько 90% громадян України в 2017-му році проголосували б за незалежність. У експерта запитали, наскільки б відрізнялися ці цифри в поточному році.

"Приблизно така ж, я думаю, цифра була б. Тому що порівняно з попереднім роком нічого, ніяких подій не відбулося. Але потрібно враховувати, що коли відбувався референдум про набуття незалежності Україною, там голосував більший відсоток людей. Правда, пройшла певна кількість часу, можливо з'явилося певне розчарування, можливо люди трохи втомилися, можливо спочатку були не зовсім вірні очікування. Тому що у нас незалежність сприймається більше як свобода, скажімо так, але чомусь незалежність не сприймається як відповідальність", — говорить Ткаченко.

Також прозвучало питання щодо того, від чого залежить тенденція збільшення числа тих, хто проголосував би за незалежність. Якщо в 2014-му було лише 76%, то в 2017-му вже 90%. Причини зростання патріотизму очевидні, проте вони не зовсім дзеркально відбиваються на прагненні до незалежності, пояснює експерт.

Прагнення до незалежності, на думку співрозмовниці Браузера, диктується складністю життя в Україні. Вона вважає, що 2017-й рік був найбільш легким з моменту початку російської агресії, тому ми можемо спостерігати такі показники.

"Чесно кажучи, я була б особливо обережна з поняттями "національна свідомість", "патріотизмом". У нас дуже часто під усім цим насправді ховається якесь середньовіччя, середньовічні якісь забобони. Потрібно розуміти, що те, яке наше суспільство зараз, це, м'яко кажучи, не те, з чим інтегруються в Європу", — вважає Ткаченко.

Також Ткаченко акцентувала увагу, що в українців і європейців велика різниця в ментальності. Вона вважає, що Європі притаманні якості мультикультуралізму, толерантності, гнучкості та різноманітності.

Нагадаємо, що нещодавно Лобода здивувала фанатів патріотичним нарядом.

До цього Рабінович сказав, що патріотизм має бути у зниженні тарифів, а не в "пограбуванні" свого народу.

Також ми писали, що демографи розповіли, скільки українців залишиться до 2050 року.

Відео: (video.rbc.ua)