Місячний посівний календар на вересень 2021-го допоможе садівникам і городникам визначити найвдаліші дати для роботи на землі, щоб сіяти насіння для розсади, і в підсумку отримати багатий урожай. Фахівці дали важливі рекомендації, грунтуючись на особливостях впливу супутника нашої планети, адже життєвий цикл рослини безпосередньо пов'язаний зі світилами.
Як правильно почати осінній аграрний сезон, що краще садити та в які дати доречно утриматися від роботи - читайте в матеріалі нижче.
У місячному календар садівника на вересень цього року вказуються фази Місяця, молодика, повного місяця, коли супутник знаходиться в знаку Зодіаку.
Також фахівці називають сприятливі та несприятливі дні для тих чи інших робіт, передає handmade-garden.
Заборонені для посадки дні у вересні 2021-р: 13-15, 26 числа
У ці дати рекомендується висадка в теплицях багаторічних луків, кореневих зеленних культур (петрушка, селера). Також можна робити органічну і мінеральну підгодівлю, полив, розпушування, закладку компосту.
В саду можна готувати ями для посадки дерев (винограду, ірги, обліпихи, ожини, малини, шипшини, калини), а також обрізати чагарники.
У такі дні в городі краще зайнятися прибиранням на тривале зберігання всіх культур, включаючи викопування картоплі. Дати хороші для перекопування грядок, розпушування, прополки, збору насіння, а також для боротьби зі шкідниками.
Зазначається, що експерти не рекомендує займатися посівом і пересадкою садово-городніх культур, передає "Астросфера". Разом з тим фахівці вітають в дати збір і сушку фруктів і коренеплодів, особливо збирання картоплі. Відповідний момент для підготовки грядок до посадок, мульчування, для боротьби зі шкідниками, для збору насіння соняшнику, заготівлі лікарських трав.
У цей період всі рослини дуже вразливі, і в такий період часу не рекомендується працювати з ними зовсім.
Рекомендується закладка бульб і насіння на зберігання. Також рекомендується посадка кісточкових фруктових дерев. Прекрасна пора для зрізання квітів, створення газонних орнаментів, догляду за кімнатними рослинами.
Це сприятливі дати для консервування фруктів і овочів. Не рекомендується розмножувати рослини корінням, збирати трави і садити дерева. У такі дні будуть ефективними щеплення, внесення добрив, знищення шкідників, а також розпушування грунту.
У городі в такі дати краще займатися посівом озимих сидератів (жито, віка) на грядки, що звільнилися, а також посадкою спаржі на постійне місце. А ще - збиранням коренеплодів на зберігання, збором насінників і насіння. Вважається, що це прекрасна пора для сушіння овочів і грибів. Посаджені в цей день домашні квіти швидше розквітають
Рекомендується посадка і пересадка дерев і чагарників, особливо грушевих і сливових дерев, агрусу, смородини. Розпушування, внесення добрив, щеплення дерев, покіс. Зі зрізаних квітів складають прекрасні букети.
Не рекомендуються посіви і пересадки. Можна заготовлювати насіння, зрізати квіти в букети.
Фахівці радять заготовлювати насіння, зрізати квіти в букети. Заготівля варень і солінь. Відмінний час для культивації та внесення добрив.
В повний місяць експерти не рекомендують працювати з рослинами зовсім.
Не рекомендуються посіви та пересадки. Рекомендується знищення шкідників, прополка і мульчування. Збір врожаю коренеплодів, фруктів, ягід, лікарських і ефіроолійних культур, сушка овочів і фруктів.
Хороші дати для посадки озимого часнику, цибулі, а також для підстригання дерев і чагарників. Фрукти, ягоди та овочі, зняті в цей час, а також гриби придатні для створення зимових запасів.
Не рекомендується посадка і пересадка трав'янистих культур. Ефективні видалення зайвих пагонів, покіс, прополка, культивація, мульчування. Збір лікарських трав, коренеплодів, фруктів і ягід.
Сприятливі дати для заготівлі зелені та лікарських трав, які вимагає особливо ефективної сушки. У ці дні також збирають все, що не підлягає тривалому зберіганню. Вдаються в цей час консерви та соління.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, які українців очікують вихідні та свята у вересні 2021 року.