ua en ru

Казахстан накрили масштабні протести: що відбувається

Казахстан накрили масштабні протести: що відбувається Фото: колаж РБК-Україна

Астану перейменовують вчетверте за менш ніж 60 років

У столиці Казахстану Астані люди вийшли на акцію протесту проти перейменування міста на Нурсултан, на честь першого президента країни Нурсултана Назарбаєва, який склав свої повноваження 19 березня. Поліція вже затримала близько 20 пікетувальників після бійки, що виникла після словесної перепалки на площі перед мерією Астани.

Один з протестувальників Асхат Ахмедьяров написав у своєму Facebook, що протестувальників було майже стільки ж, скільки поліції та ОМОНівців.

Чоловік розповів, що журналістці Світлані Глушковой на площі невідомий чоловік заважав вести репортаж, а правоохоронець на скарги жінки ніяк не реагував.

"Люди висловлювали свою незгоду з перейменуванням Астани на Нурсултан", - наголосив він.

Відео: facebook.com/artaskhat

Ахмедьяров також описав ситуацію в центрі Астани.

"Утворилася майданчик, де люди на мікрофон і камеру висловлювали свою думку щодо перейменування Астани на Нурсултан. Далі підходив заступник Акима, він, правда, ретирувався після питання щодо перейменування. Потім знайшлися провокатори. Я намагався захищати журналіста блокуючи підходи одного з таких провокаторів. Прибігли ОМОНівці в масках, і потягли мене і кілька людей в автозак. По прибуттю в ДВД попросили залишити телефони у комірки зберігання. Ключі ми взяли із собою", - написав він.

Фото: facebook.com/artaskhat

Активіст зазначив, що основні питання стосувалися зв'язку із суспільно-політичним рухом "Демократичний вибір Казахстану" (ДВК) та їх участі в несанкціонованому мітингу.

Казахстан накрили масштабні протести: що відбувається

Скрін: facebook.com/artaskhat

Відео: YouTube / БАСІ

Як повідомлялося новий президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв запропонував перейменувати столицю Астани на честь першого президента Нурсултана Назарбаєва. Парламент Казахстану 20 березня ухвалив законопроект про перейменування Астани на Нурсултан.

Зазначимо, що поки формальна процедура не завершена, деякі жителі Астани виступили проти перейменування столиці вчетверте менш ніж за 60 років. Онлайн-петиція проти перейменування Астани містить понад 36 тис. підписів.