ua en ru

"Кожні 40 секунд": Супрун розповіла про шокуючу статистику самогубств

"Кожні 40 секунд": Супрун розповіла про шокуючу статистику самогубств Фото: Уляна Супрун (РБК-Україна)

Українців закликали не ігнорувати близьких людей і звертати увагу на ознаки депресії

10 вересня відзначається Всесвітній день запобігання самогубствам. Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун нагадала, що суїцид є однією з найбільш актуальних психологічних і соціальних проблем, і необхідно намагатися боротися з цим станом, а також допомагати іншим долати депресію. Про це вона написала на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Всесвітня організація охорони здоров'я оприлюднила статистику, згідно з якою щороку в світі близько 800 тисяч людей закінчують життя самогубством. Це відбувається кожні 40 секунд. Вчинити самогубство люди намагаються в кілька разів більше, але багатьох вдається врятувати.

"Кожна з таких втрат - велика трагедія, яка зачіпає життя тисячі сімей і має суттєві негативні наслідки для суспільства", - вважає в.о. міністра.

"Наша життя - безцінне. І коли ми чуємо про те, що людина самостійно вирішує його завершити - це не вкладається в голові, адже завжди таке рішення викликає багато страждань і суму", - зазначила Супрун.

"Є безліч позитивних прикладів, як після тривалої депресії, травми або навіть спроби вчинити самогубство, люди повертаються до нормального життя і навіть допомагають іншим з цим боротися. Такі історії свідчать про те, що тривожні думки можна подолати, якщо мати підтримку і розуміння з боку близьких, і не боятися про це говорити", - зазначила в. о. міністра.

"Сьогодні Всесвітній день запобігання самогубствам. Маємо всіма способами привертати до цього увагу. Адже не всі можуть говорити про це відкрито, іноді це навіть тема-табу. Таке ставлення до проблеми стає причиною появи стигми в суспільстві, і люди, які потребують допомоги, бояться звернутися за нею", - пояснила Супрун.

Вона зазначила, що в сучасному світі самогубство - одна з найбільш актуальних психологічних і соціальних проблем. У вчених все ще немає точної відповіді на запитання, що саме змушує людей вкорочувати життя і як цьому ефективно запобігати.

"Безліч чинників, з якими стикається людина в повсякденному житті, в певний момент можуть штовхнути її на злочин проти самої себе. Багато самогубств здійснюються імпульсивно в моменти кризи, коли стає важко впоратися з життєвими негараздами - фінансовими проблемами, завершенням відносин або важкими хворобами. У зоні ризику перебувають також люди, які мають алкогольну чи наркозалежність", - підкреслила Супрун.

"Кожні 40 секунд": Супрун розповіла про шокуючу статистику самогубств

Фото: facebook.com/ulanasuprun

Вона додала, що люди, які стали свідками конфліктів або катастроф, пережили насильство або втрату близької людини - сильно пов'язані з деструктивною поведінкою.

"Показники самогубств також є високими серед уразливих груп, які піддаються дискримінації", - розповіла Супрун.

"Завершення життя - це великий крок у неправильному напрямку. Якщо ви помітили, що ваші близькі чи знайомі відчувають надмірну тривожність, депресію, зневірені чи відчувають за щось провину - неодмінно поговоріть з ними! Дізнайтеся якомога більше деталей про їх стан і запропонуйте допомогу. Найкраще рішення - звернутися до спеціаліста. Він може допомогти зрозуміти суть проблеми і зорієнтувати, як діяти далі", - підкреслила Супрун.

"Кожні 40 секунд": Супрун розповіла про шокуючу статистику самогубств

"Кожні 40 секунд": Супрун розповіла про шокуючу статистику самогубств

Скріншот поста (facebook.com/ulanasuprun)

Раніше Супрун попередила батьків про жорстокий булінг в українських школах. 67% українських школярів за минулий рік зіткнулися з постійним цькуванням з боку інших учнів.

В. о. міністра підкреслила, що діти, які пережили буллінг, мають не тільки емоційні, психологічні та соціальні проблеми, вони знаходяться в зоні ризику скоєння суїциду.

Нагадаємо, Супрун розповіла, як надавати першу допомогу.

До речі, вчені виявили несподівану причину безсоння.

Що ви не знали про Уляну Супрун (відео: STYLER.rbc.ua)